Łódź

Łódź

W środę kolejny mężczyzna usłyszał zarzut w sprawie napaści na rodzinę Romów. 32 - letni łodzianin usłyszał identyczne zarzuty jak czterech jego kompanów. Jemu również grozi 5 lat więzienia. Napadnięta rodzina jest przerażona i myśli o zmianie miejsca zamieszkania. "Boimy się o swoje życie" - mówią w rozmowie z TVN24.

Przedłuża się gaszenie śmieci pofabrycznych w Zelowie (łódzkie). Strażacy walczą z ogniem od wtorkowego popołudnia. Dopiero po dobie prowadzenia akcji pozwolono mieszkańcom wrócić do swoich domów. Właściciel obiektu, na którym były składowane odpady twierdzi, że zostały one podpalone celowo.

Jeden z mieszkańców Łodzi jeździ sobie tramwajem po bułki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że to jego prywatny tramwaj. Tomasz Adamkiewicz go odnowił, skończył kurs motorniczego i dostał zgodę na korzystanie z miejskich torów. Swój pojazd znalazł na łódzkich działkach.

W pijackim amoku matka próbowała udusić własnego ośmioletniego syna. Dziecko zaatakowała smyczą i kolczatką dla psa. Na szczęście chłopcu udało się uciec

Grupa radnych chce, żeby mieszkańcy Łodzi za darmo jeździli komunikacją miejską w weekendy. Ma to zrekompensować problemy związane z remontami głównych dróg w mieście. Przy okazji inicjatorzy chcą odzwyczaić łodzian od jeżdżenia po mieście samochodem.

Piętnastu członków NSZZ "Solidarność" czekało na premiera w kilku miejscach Łodzi, które w poniedziałek odwiedził. Związkowcy, oprócz plakatów i transparentów, mieli piłkę z wypisanymi postulatami.