Łódź

Łódź

Polimex-Mostostal nie dokończy budowy odcinków autostrad A1 i A4 - poinformował we wtorek Krzysztof Nalewajko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Powodem zerwania umów są opóźnienia w budowie. Przedstawiciele konsorcjum na razie nie skomentowali tej informacji.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 6-miesięcznego dziecka, które zmarło w kutnowskim szpitalu. Prokuratorzy sprawdzają, dlaczego specjalistyczna karetka, która miała przewieźć niemowlę, jechała z Łodzi do Kutna aż trzy godziny. Śledczy wyjaśniają też, czy do dramatu mogła przyczynić się szczepionka podana dziecku kilka dni wcześniej.

W łódzkim zoo działa już monitoring, założony po tym, jak dwa lata temu grupa wandali przyczyniła się do śmierci żyraf. - Do takiego dramatu już nie powinno dojść - zapowiada dyrekcja i zachwala możliwości wartej prawie milion złotych inwestycji. Dzięki kamerom można m.in. podglądać zwierzęta przez internet.

Kochają skoki narciarskie i nie wystarcza im trzymanie kciuków za polską kadrę. Sami też chcieli szybować z nartami i to się udało. Grupa młodych licealistów spod Łodzi odnowiła starą skocznię i organizuje Mistrzostwa Polski Centralnej.

Każdy kierowca i motorniczy przed wyjazdem w trasę będzie badany alkomatem. Kontroli musi spodziewać się też w czasie pracy. Za dwa tygodnie zacznie obowiązywać nowy regulamin pracy łódzkiego przewoźnika. To konsekwencje tragicznego wypadku, który w miniony poniedziałek spowodował pijany motorniczy.

Nowy sztab szkoleniowy Widzewa Łódź z Arturem Skowronkiem na czele przesunął trzech zawodników do drużyny rezerw. Wśród nich jest Hachem Abbes, który... dopiero co wrócił z "banicji" do drugiego zespołu. Do Tunezyjczyka dołączyli Tomasz Kowalski i Karol Tomczyk. Ponadto Widzew nie zdecydował się na żadnego z pięciu testowanych piłkarzy.

W łódzkim szpitalu zmarła 75-latka, potrącona przez tramwaj kierowany przez pijanego motorniczego. Lekarze walczyli o jej życie do środowego wieczora. To trzecia ofiara tragicznego wypadku, do którego doszło w miniony poniedziałek w centrum Łodzi.

Spór premier kontra były minister sprawiedliwości, a w tle ustawa o "leczeniu zbrodniarzy". Jarosław Gowin zarzuca premierowi, że przez urzędniczą opieszałość na wolność wyjdzie jeden ze skazanych przed 25 laty przestępca - seryjny morderca i pedofil Mariusz Trynkiewicz. Donald Tusk z kolei zapewnia, że wszystko zostało zrobione tak jak trzeba, a nawet jeśli skazany wyjdzie na wolność, to będzie pod ścisłą kontrolą.