Kultura i styl

Kultura i styl

Było jak w prawdziwym hinduskim kinie. Cały Muranów klaskał, tańczył i śmiał do łez. Pojawienie się na ekranie gwiazd witane było krzykiem, piskiem i... trąbieniem. "Bilet do Bollywood" już po raz trzeci zabrał warszawiaków w podróż do miejsca, gdzie wszystko się może zdarzyć.

William Shakespeare sposobem na wakacje? Tylko w Gdańsku. W ramach akcji "Dolne Miasto górą!" dzieci z tej dość zaniedbanej dzielnicy zbudowały teatr elźbietański, zrobiły koszulki "Być albo nie być" i... nauczyły się chodzić na szczudłach.

Dzielna rodzinka ze Springfield na dużym ekranie nie traci formy. I choć być może ilość fajerwerków i gagów na centymetr taśmy filmowej jest czasem męcząca, ogląda się to świetnie. Dziś film wchodzi do polskich kin.

Dziewięć dni, 18 spektakli wybitnych europejskich i amerykańskich reżyserów oraz happeningi, warsztaty i inne imprezy – od dziś do 11 sierpnia Trójmiasto stanie się miastem Szekspira. To niepowtarzalna okazja, by obejrzeć „Hamleta”, „Króla Leara” czy „Romeo i Julię” w najlepszych światowych adaptacjach.

Skończyła się żałoba narodowa i festiwal filmowy Era Nowe Horyzonty powraca do swojego normalnego trybu. Przez ostatnie trzy dni każdy seans poprzedzała chwila ciszy, a imprezy towarzyszące były odwołane. Kino odbierane było w kontemplacyjnej atmosferze.

Może i Mick Jagger od ponad 40-stu lat bezskutecznie szuka satysfakcji, ale fani Stonesów, którzy przyszli na koncert na Służewcu, już ją znaleźli. Występ legend rocka był po prostu porywający.

Konkurs portalu tvn24.pl "Rozdajemy bilety na The Rolling Stones!" - rozstrzygnięty. Poniżej publikujemy listę zwycięzców w kolejności alfabetycznej.

Już tylko godziny dzielą nas od jednego z największych koncertowych wydarzeń roku. Trwają ostatnie przygotowania do środowego koncertu The Rolling Stones.

W latach 60. byli ikoną buntu i młodzieżowej rewolucji. W 70. i 80. – hedonizmu. Na starość stali się po prostu własną marką, legendą rock’n’rolla. Już w środę 25 lipca The Rolling Stones zagrają na warszawskim Służewcu swój trzeci koncert w Polsce.

Festiwal rozpoczęły dwa mocne, kontrowersyjne, naruszające tabu filmy "4 miesiące, 3 tygodnie, 2 dni" Christiana Mungiu oraz "Irina Palm" Sama Garbarskiego. Finałem pierwszego dnia było muzyczne wydarzenie wielkiego formatu - koncert Marianny Faithfull.

Na siódmej edycji festiwalu filmowego Era Nowe Horyzonty pokazanych zostanie ponad 350 filmów krótko i długometrażowych. Jednej osobie w trakcie dziesięciu dni nie uda się zobaczyć co najmniej 300 z nich – zapewne każdego z nich można żałować.

Dziś w Warszawie zagra ostatnia z żyjących legend jazzu. W teatrze Roma wystąpi najlepszy saksofonista świata - Ornette Coleman.

Natalie Cole pokazała wczoraj, jak wyglądają koncerty na światowym poziomie. Na warszawskim Torwarze słychać było jazz, blues i rock&roll.

Uważany za jednego z twórców i najwybitniejszych przedstawicieli free jazzu amerykanki saksofonista jazzowy i kompozytor Ornette Coleman zagra w Warszawie.

Natalie Cole, Ornette Coleman, Medeski Scofield Martin&Wood, czy wreszcie Wynton Marsalis wraz z Lincoln Jazz Orchestra. To gwiazdy letniego święta jazzu - Warsaw Summer Jazz Days 2007.

Natasa Stork, Matyas Lazok, Akos Orosž, Péter Orth, Adam Földi - studenci Akademii Teatralnej i Filmowej w Budapeszcie o konkursie i urokach Warszawy...

Rozmawiam z nimi czterdzieści minut przed ich spektaklem. Są zestresowani i zmęczeni... ale podkreślają, że pobyt na festiwalu to spełnienie ich marzeń.