Kraków

Kraków

Jerzy Dudek nie ma zamiaru rozstawać się z piłką nożną. Na razie nie myśli jednak o grze w klubach piłkarskiej ekstraklasy, ale szkoli swoich następców w jednej z krakowskich szkółek.

Główny Inspektorat Sanitarny wydał decyzje o zamknięciu 21 punktów handlowych, co do których istniało podejrzenie, że zajmują się handlem dopalaczami. Służby weszły do ponad 250 sklepów w kraju w tym samym momencie, by uniemożliwić ewentualne przewożenie zabronionych towarów z miejsca na miejsce. Wojewoda Pomorski jako pierwszy w Polsce postanowił tymczasem o zamknięciu wszystkich sklepów z dopalaczami.

Policja zatrzymała czterech mężczyzn podejrzanych o podłożenie w środę w nocy ognia pod zabytkowy kościół w Ptaszkowej koło Nowego Sącza. W pożarze spłonęła częściowo boczna ściana drewnianej świątyni. Zniszczony został także niewielki fragment znajdujących się w środku zabytkowych malowideł.

Zakończyły się już zdjęcia do polsko-norweskiej koprodukcji „Sól”. Kopalnia w Wieliczce była głównym punktem realizacji projektu. Fabuła filmu osadzona jest w 1910 roku i opowiada historię dziewczynki o imieniu Vilde, która obserwuje, jak rodzice powoli zamieniają się w figury solne.

Krakowska prokuratura oskarżyła 24-letniego Artura N., który powołując się na wpływy w sądzie i prokuraturze oferował pomoc w załatwieniu przedterminowego zwolnienia z więzienia. Jak poinformowała w śœrodę rzeczniczka krakowskiej prokuratury okręgowej prok. Bogusława Marcinkowska, akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do sądu.

Po kilkanaście tysięcy złotych straciły w ostatnich dniach dwie starsze osoby z Krakowa okradzione metodą "na wnuczka". Policja ostrzega, że oszuści mają nowy sposób wyłudzania pieniędzy - tym razem mówią, że ktoś z rodziny został porwany i trzeba wpłacić okup.

Po 18 latach służby, wysłużone tramwaje typu GT-6 "Norymberga" opuszczają krakowskie tory. Ostatni z nich trafił we wtorek do Muzeum Inżynierii Miejskiej.

Małopolskie Łącko może poszczycić się już nie tylko produkcją słynnej śliwowicy, ale także „Słownikiem gwary górali łąckich”. Wydana właśnie publikacja zawiera kilka tysięcy haseł: - Chcemy ocalić te słowa od zapomnienia - tłumaczy autorka.

Prokuratura oskarżyła 30-letniego Arkadiusza M. o napaść na taksówkarza. Oskarżony nie miał czym zapłacić za kurs, więc zaatakował kierowcę kamieniem oraz nożem. Ten broniąc się, ranił napastnika. Zdaniem śledczych nie przekroczył granic obrony koniecznej.