Katowice

Katowice

W szpitalu zmarł mężczyzna, który w niedzielę po południu miał poważny wypadek przy lądowaniu motolotnią w Rybniku. Jak podaje policja, pilot z nieznanych przyczyn stracił panowanie nad maszyną i uderzył w ziemię.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zapaliła się kamienica wielorodzinna w Zawierciu. Straż pożarna powstrzymała ogień przed przejściem na sąsiednie budynki. Nikomu nic się nie stało.

Sprawcy znęcania się nad zwierzętami, szkolą psy, które padły ofiarą przemocy. W programie resocjalizacyjnym "Psiak – poznaj, przytul, pokochaj", organizowanym przez więzienie w Wojkowicach (woj. śląskie), wzięło już udział 35 skazanych.

Do sobotniego wieczora lokalne pociągi kursujące między Raciborzem a Chałupkami (woj. śląskie) będą zastąpione autobusami. Szlak kolejowy jest na tym odcinku zablokowany po porannym wykolejeniu się dwóch wagonów pociągu towarowego. Nie było poszkodowanych.

Trzy osoby nie żyją, a dwie są w szpitalu w ciężkim stanie po wypadku w Siewierzu. Jak podaje policja, kierująca oplem vectrą kobieta najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu ciężarówce.

Na przepływającej przez Sosnowiec Białej Przemszy ma powstać mała elektrownia wodna - pierwsza z kilku planowanych przez śląskie wodociągi. Ma być dwa razy wydajniejsza, niż panele fotowoltaiczne w Rudzie Śląskiej i służyć za ochronę przed falami powodziowymi.