Katowice

Katowice

W ręce policjantów z Lublińca (śląskie) wpadł 23-letni oszust. Mimo młodego wieku, ma na koncie niemal 2 tysiące przestępstw. Na przypadkowe numery telefonów wysyłał sms-y, w których podawał się za dziecko potrzebujące pomocy. Prosił w nich o przesłanie kodu doładowującego o wartości 50 złotych.

Sportowa rywalizacja, radość po dotarciu do mety i dobra zabawa. W Lublińcu odbył się 17. Bieg Przełajowy o Nóż Komandosa imienia gen. broni Włodzimierza Potasińskiego. Impreza zgromadziła ponad 600 uczestników, a na starcie stanęli przedstawiciele służb mundurowych. Nie było łatwo nie tylko ze względu na wymagającą trasę, ale i mundur, w którym trzeba było pokonać cały dystans.

Mieszkańcy wsi Zagórze w gminie Janów na Śląsku mogą już pić wodę płynącą z ich kranów. Jak pisaliśmy wcześniej, dwa dni temu służby sanitarne stwierdziły w niej obecność bakterii z grupy coli. Częstochowska inspekcja sanitarna zakazała wówczas używania wody z ujęcia w Zagórzu.

Dopiero wieczorem wróci do normy ruch pociągów na szlakach kolejowych Herby Nowe-Panki i Koszęcin-Kalety w Śląskiem. W nocy złodzieje w tych dwóch miejscach ukradli fragmenty sieci trakcyjnej - podały służby kryzysowe wojewody śląskiego.

Górnicza Solidarność pisze list do premiera i ministra gospodarki, a w nim sprzeciwia się założeniom tzw. programu antysmogowego, którego efektem miałby być zakaz stosowania węgla przez gospodarstwa domowe od 2020 r. – To przyniesie katastrofalne skutki - mówi Jarosław Grzesik szef górniczych związkowców.

Na pięć lat więzienia skazał gliwicki sąd okręgowy mężczyznę, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją trzyletnią pasierbicą. Dziewczynka doznała m.in. ciężkich obrażeń głowy. Wyrok jest prawomocny. Zapadł po prawie 10 latach od skrzywdzenia dziewczynki.

140 lekarzy zatrudnionych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie złożyło wypowiedzenia z pracy. To prawie połowa lekarskiego personelu w tej placówce. - Brakuje leków, a pracownicy są źle traktowani - tłumaczy dr Maciej Niwiński, szef śląskiego związku zawodowego lekarzy. Dyrekcja placówki odpowiada, że wciąż jest możliwe porozumienie.

Starsza kobieta, dorabiając do pensji, sprzedawała w sklepie narkotyki. Interes kręcił się do czasu, aż całej sprawy nie wywęszył pies policyjny, który wraz z funkcjonariuszami pojawił się na miejscu.

Częstochowska kuria zakazała posługi Piotrowi F., księdzu podejrzewanemu o seks z uczennicą drugiej klasy miejscowego gimnazjum katolickiego. Do zbliżenia miało dojść podczas szkolnej wycieczki w czerwcu. Prokuratura wszczęła na razie w tej sprawie postępowanie sprawdzające. Wyjaśnić chcą ją również kuria i kuratorium.