Ciekawostki

Ciekawostki

Pigmejski zespół muzyczny - mieszkający dotychczas w ogrodzie zoologicznym - przeniesiono do szkoły. W zoo Pigmeje zostali umieszczeni przez organizatorów Festiwalu Panafrykańskiej Muzyki odbywającego się w kongijskiej stolicy Brazzaville.

Colombiamoda, czyli wielki pokaz mody w Kolumbii. Do Medellin zjechało ponad 450 słynnych projektantów i 10 tysięcy widzów, a było co oglądać.

Najwyższy człowiek świata Bao Xishun, mierzący 2,36 m Chińczyk spotkał się dziś z najniższym człowiekiem świata, zaledwie 70-centymetrowym He Pingpingiem.

Skacze, biega i szczeka, a na jego punkcie oszalała cała Japonia. W kraju kwitnącej wiśni nowy idol - pies chihuahua z plamą w kształcie serca na boku.

Są ludzie, którym zabawy z dzieciństwa zostają na całe życie. Tak jest w przypadku miłośników airsoftu - po części zabawy, po części sportu. Jest bardzo podobny do popularnego paintball-u, jednak dużo więcej w nim strategii, zespołowego współdziałania i nawiązań do prawdziwego wojska.

Prawdopodobnie już niedługo wsiadając na rower obowiązkowo trzeba będzie założyć kask. Jego brak może grozić mandatem. Nad projektem nowych przepisów pracuje ministerstwo transportu - donosi "Metro".

Szybkie samochody, piękne kobiety, duże pieniądze - w Niemczech kierowca Formuły 1 Lewis Hamilton oraz supermodelka Eva Padberg otworzyli pierwszy tydzień mody w Berlinie.

Tłum piszczących fanek przywitał Davida i Victorię Beckhamów w Stanach Zjednoczonych. W błysku fleszy, para przeszła przez lotnisko i pojechała do swojej willi w Los Angeles.

- Dziennie odbieram po 40 telefonów i nikt nie pyta o mnie - wzburza się mężczyzna, który "odziedziczył" numer telefonu po aktorce Joannie Brodzik. O nim i innych osobach znajdujących się w takim położeniu pisze "Super Express".

Lipowy rozgrzewa, zbierany w maju jest dobry na serce, a każdy tak samo słodki i dobry. Miód - to naturalne lekarstwo na różne schorzenia a dla osetyjskich pszczelarzy - podstawowe źródło dochodu.

O zdradę i korupcję oskarżył 40-letni więzień z Rumunii... Pana Boga. Sąd odrzucił pozew, bo "Bóg nie ma adresu zameldowania".

Był już pies który jeździł koleją, przyszła pora na psa wyborcę. Zmyślna właścicielka mieszańca teriera z owczarkiem australijskim doprowadziła do przyznania swemu pupilowi praw wyborczych.

W różnych miejscach czasem można znaleźć pieniądze. Na ulicy, w metrze, w tramwaju, a nawet w toalecie - zwłaszcza japońskiej. Koperty z pieniędzmi i kartki z życzeniami zostawia tam od pewnego czasu nieznany sprawca.

Rodzice nadal są w szoku. Ich syn urodził się siódmego dnia, siódmego miesiąca, siódmego roku tego tysiąclecia. Jego mama w trakcie ciąży miała siedem badań USG, a on sam urodził się na siódmym piętrze - donosi CNN.

Suknia ślubna, a także bikini czy stroje wieczorowe, wszystko zrobione z... prezerwatyw - to hity Czwartych Chińskich Targów Technologii i Produktów Reprodukcyjnych. Wystawa ma promować antykoncepcję i zapobieganie AIDS.

Waży 250 kilogramów, ma rozmiary wołu i jest gigantyczną kałamarnicą - niestety, już martwą. Australijscy biolodzy badają ciało stwora wyrzuconego na tasmańską plażę.

Senat Stanów Zjednoczonych ogłosił lipiec 2007... Miesiącem Arbuza. To część amerykańskiej polityki prozdrowotnej.

20 kilogramów wagi, ponad półtora metra wzrostu - największy grzyb świata znaleziono w meksykańskim lesie. Ciężko będzie pobić ten rekord.