Ciekawostki

Ciekawostki

Kalendarz dla rolników może składać się ze zdjęć krów, snopków siana i melancholijnych krajobrazów z samotną wierzbą w tle. Może, ale po co?

Najstarsze bliźniaczki syjamskie świata, mężczyzna z owłosieniem na całej twarzy i człowiek, który chodzi z wykręconymi o 180 stopni nogami - to tylko niektóre z atrakcji otwartego w Nowym Jorku muzeum osobliwości. "Ripley's Believe it or Not!" zaprasza!

Człowiek Pająk znów "uderzył". Tym razem wspiął się na „zaledwie” 103-metrowy wieżowiec w centrum Berlina. Zaledwie – bo ten "miejski himalaista" ma już na koncie wyższe „szczyty” – m.in. Wieżę Eiffla (324 m) czy wieżę w Tajpej (508m).

Zagorzały miłośnik twórczości J. K Rowling nie mógł się doczekać na siódmy, ostatni tom przygód Harrego Pottera, więc... sam go napisał. Swoją twórczość opublikował w Internecie. Jak pisze "The Sun", wiele osób dało się nabrać.

Bilbo, opuszczony przez matkę lemur, znalazł oparcie w swojej opiekunce ze sztokholmskiego zoo. Sukces to tym większy, że lemury są gatunkiem zagrożonym wymarciem.

Osławiona dzielnica rozpusty w Amsterdamie na pół dnia otworzyła swe podwoje przed wszystkimi ciekawskimi. Wszystkie sekskluby na sześć godzin zrezygnowały z opłat za wstęp - ale już nie za usługi. Ukoronowaniem dnia było odsłonięcie pomnika honorującego przedstawicielki najstarszego zawodu świata.