Ciekawostki

Ciekawostki

Największa znana do tej pory populacja małp szarogoleniowych została odnaleziona w niedostępnym rejonie Wietnamu. Zwiększa to szansę na odratowanie zagrożonego wyginięciem gatunku.

Choć zjazdy bliźniaków odbywają się w wielu miejscach na świecie, okazuje się, że dwójka to już za mało. Teraz przyszła pora na trojaczki.

Roman Giertych najbardziej całuśnym z polskich polityków! Z okazji Światowego Dnia Pocałunku nasi internauci - spośród zdjęć ust ośmiorga czołowych polskich polityków - wybrali te lidera Ligi Polskich Rodzin.

NASA zapłaci Rosjanom 19 mln dolarów za zaprojektowany przez nich system kosmicznej toalety. Amerykanie mówią że cena jest wysoka, ale inwestycja jest konieczna. Widocznie NASA była w potrzebie...

Nowoczesna kobieta powinna być demoniczna i niebezpieczna, a przynajmniej tak twierdzi Eric Tibusch, protegowany słynnego stylisty Jeana Paula Gaultier. Swoją "krwistą" kolekcję mody zaprezentował w Paryżu.

Seks dwa razy w tygodniu, ale nie więcej - taką "kurację" przepisał lekarz na pogotowiu w okolicach Genui, do którego zgłosiła się ciężko przestraszona młoda kobieta.

Ta owieczka przeszła do historii. Dziś mija 11 lat od dnia, w którym na świat przyszła Dolly, pierwszy sklonowany ssak.

Bikini liczy już 61 lat. Mimo to nieustannie pomaga kobietom... przyciągać spojrzenia mężczyzn.

Jeszcze niedawno totalne demolowanie hotelowego pokoju przysługiwało tylko wyjątkowo ekscentrycznym gwiazdom. W Hiszpanii, zarezerwowaną dla celebrities rozrywkę, udostępniono zwykłym ludziom.

Dziewczyna chce w ten sposób zarobić na opłacenie studiów. Do ich opłacenia brakuje jej 10 tysięcy funtów i na tyle wyceniła swoje dziewictwo.

Zaczęło się od kilkusekundowego filmu, który zdobył sobie niewytłumaczalną popularność wśród internautów - w ciągu zaledwie tygodnia na portalach pojawiły się dziesiątki wariacji z tym samym gryzoniem w roli głównej - piesek występuje m.in. jako Czarna Mamba i James Bond.

Polska poniosła niepowetowaną stratę. Andrzej Rej, właściciel najdłuższej w kraju brody musiał ją zgolić. A wszystko z powodu zakładu. Pan Andrzej miał zgolić brodę, jeśli jego upadająca cegielnia wyjdzie na prostą. Firma przetrwała, a jej pracownicy przypomnieli sobie o obietnicy.

Przez 74 lata przy tej samej żarówce? To wcale nie abstrakcja. Emerytowanemu nauczycielowi matematyki z Bośni jedna żarówka służy od 1933 roku.

Pierwszy mecz piłki nożnej robotów można było zobaczyć wczoraj w Japonii. I choć do budowy robotów użyto zaawansowanej techniki, to technika gry blaszano-plastikowych piłkarzy pozostawia jeszcze wiele do życzenia.

Postać przypominająca Tinky Winky z jego kontrowersyjną torebką, pojawiała się na banerach reklamowych w jeden z miejscowości w województwie świętkorzyskim. Wzbudziły ogromne zainteresowanie.

Zebra i koń, a po połączeniu zebrokoń. Taka nowa odmiana zwierzęcia żyje w niemieckim zoo. Na imię ma Eclyse. Trwają właśnie poszukiwania towarzysza życia dla dorosłej już klaczy.

Czy "prostytutka" to słowo obraźliwe? W porównaniu z dziesiątkami innych określeń najstarszego zawodu świata wydaje się, że nie. Brytyjskie ministerstwo sprawiedliwości uznało jednak inaczej.

Niewidzialne gitary podbijają serca Japończyków. Najnowsza kolekcję tych niezwykłych gadżetów zaprezentowano na dorocznej wystawie zabawek w Tokio.