Ciekawostki

Ciekawostki

Głodny? "Big Bad Bubba's Doublewide Giant Burger" na pewno zaspokoi nawet największy głód... I to kilku osób.

Policja kolumbijska ma nowych sprzymierzeńców w walce z terroryzmem - tresowane szczury. Po trzech latach nauki siedem szczurów potrafi wskazać materiały wybuchowe z dokładnością 98 proc.

Nie ma morza, ale jest plaża. Władze Paryża już po raz szósty usypały nad Sekwaną piaszczysty brzeg.

Szybki, zwrotny i łatwo nim zaparkować - słowem miejskie autko. Setki fanów z całej Rosji zjechały do Niżnego Nowogrodu, aby pochwalić się swoimi... zaporożcami.

Zapominasz o podlewaniu kwiatków? Dzięki naukowcom z New York University żadna z twoich roślin na pewno nie uschnie z tęsknoty za wodą. Gdy będzie chciała pić, natychmiast do ciebie zadzwoni.

Homer Simpson oko w oko z pogańskim symbolem płodności? W Hrabstwie Dorset w Anglii najwyraźniej wszystko jest możliwe.

BBC zawiesiła w środę wszystkie konkursy audiotele. "Wewnętrzne śledztwo" wykazało, że pracownicy manipulowali wskaźnikami oglądalności. Zdarzało im się nawet pokazywać na antenie fikcyjnych "zwycięzców".

Potteromaniacy odliczają godziny do nowego tomu przygód czarodzieja, tymczasem w Izraelu premiera książki napotkała niespodziewana przeszkodę. Sprzedaży nowej książki o przygodach Harry'ego Pottera w nocy z piątku na sobotę sprzeciwili się rabini, bo wypada ona w Szabat.

Prawie połowa młodych Polaków uznała Dodę za artystkę reprezentującą najwyższy poziom artystyczny w Polsce. Jana Kiepurę wskazało 4 procent. OBOP zbadał uczestnictwo Polaków w życiu kulturalnym, czy raczej, jak wynika z sondażu, brak uczestnictwa.

Jeśli przepadasz za oryginalnymi, być może nawet smacznymi, daniami z kuchni orientalnej, jedź na Tajwan. W jednej z tamtejszych restauracji czeka na ciebie sznycelek z krokodyla...

Księżna Walii powiedziała bliskim przyjaciołom, że nie ma zamiaru przyjąć tytułu królowej, jeśli jej mąż zostanie królem - donosi Daily Mail.

Wenecja słynie z gołębi, Londyn ma swoje legendarne kruki a San Francisco... papugi. Ich miłośnicy powinni jednak uważać - bo ptaki żyją pod specjalnym nadzorem policji.

Dyskoteka właśnie wspięła się na nowy poziom. Konkretnie 10 tys. metrów nad ziemią.

Indyjska policja przeczesuje ulice świętego miasta Waranasi w północnych Indiach w poszukiwaniu złodzieja. Podejrzany przestępca to... małpa.