Ciekawostki

Ciekawostki

Nie trzeba kroić, żeby zobaczyć, co jest w środku - reklamują japońscy naukowcy, którzy stworzyli... przezroczystą żabę. Cieszą się też obrońcy praw zwierząt.

Do święta duchów został jeszcze miesiąc, jednak w USA, gdzie obchodzone jest ono najhuczniej już rozpoczęły się przygotowania. A Jack-o'-lantern, czyli ognik przebijający przez złowrogi uśmiech wydrążonej dyni, symbolizujący dusze zmarłych, im większy, tym lepszy...

Akcje rodem z USA zdarzają się coraz częściej także i w Polsce. Właściciele kotki Zosi, która wspięła się na drzewo nie mogli jej stamtąd ściągnąć. Zadzwonili więc po straż pożarną.

Prawdziwa miłość nie zna granic... wieku i pieniędzy? Nawet wówczas gdy różnica między kochankami to aż 58 lat, możliwe jest płomienne uczucie. W Argentynie 24 letni Reinaldo poślubił 82 letnią Adelfę.

- Nie ożeniłem się, to jakaś absurdalna nieprawda - komentuje Michael Jackson doniesienia amerykańskich brukowców. Od wczoraj całe USA żyje informacją, że król popu po raz trzeci stanął na ślubnym kobiercu.

Ranny po trzęsieniu ziemi w Peru, dziesięciomiesięczny Uchi wraca do domu. Wyleczonego lwa morskiego wypuszczono do morza w okolicach Limy.

Różowe, pełzające i obłe... Mało, który Polak nazwałby je przysmakiem, ale Meksykanie uwielbiają je ponad wszystko. Meksyk jest właśnie w pełni sezonu na robaki. Zbiera każdy kto może, bo tak nakazuje tradycja.

Przynosi herbatę do łóżka, tańczy na zawołanie, nigdy się nie męczy i co najważniejsze... nigdy nie narzeka. ASIMO - najnowszy japoński robot zadebiutował w Europie.

Ma jedną skorupę, cztery przednie i dwie tylne łapy, jeden ogon i ... dwie głowy. Pensylwański sklep zoologiczny pokazał swój najnowszy okaz: dwugłowego żółwia.

Camilla Parker-Bowles, żona brytyjskiego następcy tronu, doczekała się własnej podobizny w londyńskim Muzeum Figur Woskowych. Co ciekawe, postać Camilli stoi w tej samej, "królewskiej" sekcji muzeum, w której znajduje się figura księżnej Diany.

W Księdze Rekordów Guinnessa zostanie odnotowany kolejny rekord - grupowe zdjęcie ponad tysiąca australijskich dziewcząt, ubranych w jednakowe kostiumy bikini.

Casillas - oczywiście na bramce. Jego zmiennikiem zaś jest Petr Cech - to tylko drobny fragment składu amatorskiej drużyny z Anglii. Jej zawodnicy pozmieniali nazwiska, by straszyć rywali.

Koniec z wchodzeniem na Mount Everest w szortach czy rozbieraniem się na szczycie - władze Nepalu zakazują najbardziej zwariowanych wejść na najwyższą górę świata.

W Londynie, w domu aukcyjnym Aldridge & Son's, sprzedano klucz pochodzący ze sławnego statku Titanic. Klucz z przywieszką "Crows Nest Telephone Titanic" osiągnął cenę 130 tysięcy euro.

Zamiast sportowej bieżni - trawa, kosiarka do ręki i... biegiem na metę. Okazuje się, że kosiarki nie muszą służyć tylko do koszenia. W Anglii odbyły się mistrzostwa świata w biegu z kosiarkami.

200 tysięcy par pingwinów w jednym miejscu oznaczać może tylko jedno - zaczął się okres godowy. O tej porze roku pingwiny Magellana migrują z brazylii do Argentyny, by spłodzić kolejne pokolenie.