Ciekawostki

Ciekawostki

Końcówka roku jest idealnym czasem by w Warszawie powiększyć sobie biust, założyć podsłuch lub zajść w ciążę - informuje "Życie Warszawy". Stołeczne firmy opanował szał promocji.

Kurcząca się głowa, biała żyrafa, szczęki i Iron Maiden z przyrządem do tortur - takie atrakcje przygotowało dzieciom nowojorskie muzeum. Wystawa została połączona ze sprzedażą niecodziennych zabawek, bo - według pomysłodawców akcji - to gratka dla tych, którzy chcą obdarować bliskich oryginalnym upominkiem.

Przemówią dopiero w Wigilię, ale prezenty dostały już dzisiaj. Zwierzęta w zoo w Sydney są przed świętami wyjątkowo rozpieszczane. Ich opiekunowie przygotowali dla nich niezwykłe niespodzianki.

Świąteczny recycling po angielsku. Mieszkańcy Wielkiej Brytanii zamierzają w tym roku oddać rodzinie i bliskim 73 mln niechcianych, zeszłorocznych prezentów bożonarodzeniowych. Ich wartość szacuje się na około 264 mln funtów.

Życie prywatne Nicolasa Sarkozy to coraz gorętszy temat europejskich plotek. Od kilku dni trwają spekulacje, czy rozwiedziony od kilku tygodni "Sarko" poleci do Włoch ze swoją przyjaciółką - byłą modelką, Włoszką Carli Bruni, czy też nie. Bruni postanowiła, że nie leci.

Atłas i jedwab są już passe. Pewna panna młoda wystąpiła w sukni z miękkiego, białego, dwuwarstwowego... papieru toaletowego. Jakby tego było mało, zakochani powiedzieli sobie sakramentalne "tak" w... publicznym szalecie.

Głośne śpiewy, radosne tańce i uśmiechy od ucha do ucha. Ulicami Meksyku przemaszerowała nietypowa pielgrzymka... klaunów. Komicy zjechali do miasta, aby wspólnie pomodlić się o pomyślność w Nowym Roku i podziękować za dar rozśmieszania ludzi.

Ogromne wzruszenie, łzy i chęć pomocy. Gwiazda muzyki pop Shakira odwiedziła Bangladesz, spustoszony niedawno przez cyklon Sidr. Spotkała się tam m.in. z dziećmi, które straciły swoich rodziców.

Jest lekka, zgrabna i mocna a jej załoga ma jeden cel - najszybciej opłynąć ziemię. Na podbój rekordu świata rusza superszybka eko-łódź.

Ma 85 metrów, błyszczy aż trzema milionami lampek, ale od innych świątecznych drzewek odróżnia ją przede wszystkim coś innego. Od wczoraj mieszkańcy Rio de Janeiro mogą podziwiać... pływającą choinkę.

Okazuje się, że natura ciągle kryje przed człowiekiem wiele tajemnic. Naukowcy badający Indonezyjskie góry natrafili na jednego z najmniejszych torbaczy, nowy wcześniej nieznany ludziom gatunek.

Alain Robert - człowiek-pająk, który bez żadnych zabezpieczeń wspina się na najwyższe budynki - tym razem wszedł na ponad 100-metrowy londyński wieżowiec. Jego celem było zwrócenie uwagi na ocieplanie się klimatu.

"Kita" może poszczycić się nie lada osiągnięciem - kilka dni temu została matką 17 szczeniąt. Poród trwał 20 minut i przebiegał pod czujnym okiem weterynarza. Teraz przed szczęśliwą mamą kolejne wyzwanie - poradzić sobie z kilkunastoma głodnymi rozbójnikami...

Brak śniegu nie jest, jak się okazuje, przeszkodą w świątecznym rzeźbieniu. We włoskiej nadmorskiej miejscowości Jesolo rzeźbiarze z całego świata zjechali się, aby pokazać, że z piasku można budować nie tylko zamki.

Włoska prasa, podobnie jak francuska, spekuluje czy prezydent Francji Nicolas Sarkozy do Rzymu przyjedzie ze swoją przyjaciółką Carlą Bruni czy bez niej. "Brunimania" przekracza granice - nie tylko terytorialne.

W Austrii w okolicach Salzburga odbyły się drugie coroczne wyścigi skuterów śnieżnych. Chociaż wyścig uświetnili swoją obecnością kierowcy Formuły 1 Mark Webber i Alex Wurz to puchar trafił w ręce włoskiego teamu Louisa Trenkera.

Historia i język dzielą Belgów nie tylko w parlamencie, który od miesięcy nie może wyłonić rządu. Kiedy podczas wyborów miss Belgii okazało się, że zwyciężczyni konkursu nie mówi po flamandzku, czyli w ojczystej mowie ponad połowy społeczeństwa, część publiczności wygwizdała ją.

Miał być wyszukany prezent pod choinkę, wyszedł super-interes. A 15-latek, który spodziewał się gry komputerowej, może dostać najwyżej lalkę Barbie...