Ciekawostki

Ciekawostki

Pewne małżeństwo z Pensylwanii ma oryginalny sposób świętowania Nowego Roku - już drugą z rzędu noc sylwestrową para spędziła na oddziale położniczym. To się nazywa planowanie rodziny!

- Prywatne spotkanie Dody z Nelly Rokitą, byłoby jak najbardziej możliwe - przekonuje tvn24.pl menadżerka Dody. Maja Szablewska przyznaje, że o zaproszeniu Rokity wie z portali plotkarskich. -Tych Doda nie czyta, więc o propozycji pewnie jeszcze nie słyszała - tłumaczy menadżerka.

Po sylwestrowych szaleństwach przyszedł czas na orzeźwienie. A wiadomo, że nic tak nie stawia na nogi jak zimna woda. Noworoczną kąpiel w lodowatym Morzu Północnym wzięło jednocześnie dziesięć tysięcy Holendrów.

Australijscy weterynarze uratowali metrowego pytona, który wkradł się do kurnika i zamiast jajek pożarł cztery piłki golfowe. Wąż czuje się już dobrze i wkrótce będzie mógł opuścić klinikę.

Kolorowe prezentacje, bajeczne stroje i tysiące gapiów z całego świata - przez kalifornijską Pasadenę po raz 119 przeszła parada Róż.

30 tysięcy złotych, transport, trzygwiazdkowy hotel i… whisky, wódka i czerwone wino w garderobie – to warunki występu Dody przed polskimi żołnierzami w Iraku. MON nie dogadał się z piosenkarką i do koncertu nie doszło – pisze „Super Express”

Pasażerowie metra w Kijowie przywykli już do tłoku i ścisku. Ale teraz będą mieli profesjonalną pomoc: specjalnych asystentów do dopychania ludzi w metrze i zamykania drzwi wagonów...

Szaleńczy skok z mostu do lodowatego Tybru - ten rzymski obyczaj noworoczny ma już przeszło 50 lat. Jednak w tym roku ciężar tradycji wzięło na siebie jedynie trzech śmiałków.

Można witać Nowy Rok w pięknej kreacji, można też założyć piękną kreację i... wbiec w błoto. Prawie dwieście osób, ubranych mniej lub bardziej wymyślnie, pożegnało pod Londynem rok 2007 biorąc udział w niezwykłym wyścigu - czterysta metrów przez wodę i szlam.

Dobrzy tancerze są dla kobiet bardziej pożądanymi partnerami, tak ustalili amerykańscy naukowcy, a podaje "Polska". A w studiu TVN24 Anna Bosak, gwiazda "You Can Dance" porwała do tańca Jarka Kuźniara.

Zmartwiona spadkiem powołań katolicka diecezja w Leeds wydała kalendarz z fotografiami swych księży w trakcie ich ulubionych rozrywek. Chce w ten sposób pokazać młodzieży ludzką stronę kapłaństwa oraz różne drogi, które do niego prowadzą.

Międzynarodowy Wyścig Słoni odbył się po raz czwarty w Nepalu. Podobnie jak w latach ubiegłych, wydarzenie ściągnęło setki widzów.

Kelnerka z Brownsville w stanie Teksas przez siedem lat musiała użerać się ze zrzędliwym klientem. Ten docenił poświęcenie kobiety i w testamencie zapisał jej 50 tys. dolarów i samochód.

Podsumowanie mijającego roku to niełatwa sprawa, nawet dla tych, którzy z przymrużeniem oka komentują bieżące wydarzenia. W międzyczasie mogą jednak spełnić się marzenia i wyjść ukryte talenty - tak jak u Tomasz Jachimka, który z resztą ekipy "Szkła kontaktowego" pokazywał polityczne "wtopy" ostatnich 12 miesięcy.

Z ulic stolicy Meksyku znikną po nowym roku charakterystyczne taksówki - zielone "garbusy". Władze miasta wprowadziły przepis zabraniający używania jako TAXI samochodu starszego niż 5 lat.

Przeprowadzka zawsze jest wydarzeniem. Ale to amerykańskie małżeństwo postanowiło przeprowadzić cały dom. Dosłownie "cały". Wysłało go z Kent Valley do Seattle... drogą wodną. Na barce.

Biznes z dewocjonaliami idzie z duchem czasu. Teraz nie trzeba obawiać się, że obrazek ze świętym patronem pognie się w portfelu - na ekranie komórki to mu nie grozi. Włosi pomysłem są zachwyceni.

Zabandażowana głowa i inwalidzka kula ortopedyczna - tak zmyślnie zamaskował się pewien mężczyzna, który próbował dorobić się napadając na jeden z banków w Nowym Targu. Nie udało się.

Zdarza się, że nasz dom postawiono w dosyć dziwnym miejscu, na przykład na nieczynnym szybie naftowym, który okazuje się nie taki znowuż wyschnięty.