Ciekawostki

Ciekawostki

Zdarza się, że nasz dom postawiono w dosyć dziwnym miejscu, na przykład na nieczynnym szybie naftowym, który okazuje się nie taki znowuż wyschnięty.

W tej historii występują: dyrektor firmy "Das ist fantastisch", skołowany ryś i specjalna milicyjna grupa operacyjna. Wszystko podlane jest morzem wódki. Miejsce akcji - rosyjski Kazań nad Wołgą.

- Moskiewscy kierowcy co miesiąc spędzają w korkach dwie doby - pisze w piątek dziennik "Wiedomosti", powołując się na najnowsze wyniki badań aktualizowanego co minutę serwisu drogowego "Jandex-korki".

Przez miasta centralnej Argentyny z prędkością 70 km/h jechał pociąg. Niezwykły, bo bez maszynisty. Udało się go zatrzymać dopiero po przejechaniu 150 kilometrów, gdy drogę zajechał mu inny skład.

Tajlandzcy policjanci nie mają lekkiego życia. Na służbie spędzają 16 godzin w huku ulicy i wśród spalin. W trosce o ich zdrowia władze Bangkoku wysłały funkcjonariuszy na relaksujące lekcje śmiechu.

Amerykańscy naukowcy zapowiadają koniec poalkoholowych problemów z wątrobą. Odkryli sposób na zatrzymanie, a nawet odwrócenie skutków marskości tego organu. Wystarczy zablokować dostawy jednego z białek.

Tradycję trzeba uszanować. Święta w Peru zaczyna się od barwnych religijnych procesji, a kończą na ostrej wymianie ciosów. I to zamiast prezentów. Największy z festiwali bijatyk odbył się w dawnej stolicy Inków - Cuzco.

Środek zimy i siarczysty mróz - to to, co prawdziwe morsy lubią najbardziej. Dla fanów lodowatych kąpieli właśnie zaczyna się szczyt sezonu.

Urodziwa Sandra Lewandowska szuka partnera na zabawę sylwestrową. Wydawało się, że spędzi go z Januszem Maksymiukiem, którego - gdy ten był u szczytu władzy - nie odstępowała na krok, ale ma on prokuratorskie zarzuty i... zakaz opuszczania kraju. A Lewandowska właśnie za granicą chciałaby przywitać Nowy rok.

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy i niegdyś modelka, dziś piosenkarka Carla Bruni odwiedzili w środę, podczas swoich wspólnych wakacji, grobowiec faraona Tutenhamona. Trzymając się za ręce, para wciąż dostarcza brukowcom nowych plotek.

Nie wiadomo czy w Wigilię przemówił ludzkim głosem, a jeśli tak, to nic nie powiedział o swoich zamiarach. Wielbłąd o imieniu Sułtan próbował uciec z tarnowskiej szopki bernardyńskiej. Nie odbiegł daleko.

Choinka, bombki i Święty Mikołaj w czerwonym stroju - wszystko jak w zwyczajną Gwiazdkę. Z tą różnicą, że... pod wodą.

Jeszcze nie potrafi pobić rekordu w układaniu kostki Rubika, ale i tak jest doskonałym nauczycielem dla małych Japończyków - mowa o robocie z Muzeum Technik w Tokio, który uczy dzieci, jak układać łamigłówkę wymyśloną przez węgierskiego profesora architektury.

W Polsce zakaz handlu w święta, a w Australii – oficjalne rozpoczęcie sezonu wyprzedaży. Tysiące głodnych okazji konsumentów szturmowało w drugi dzień świąt sklepy w Sydney.

Ten sport wymaga wielu wyrzeczeń i lat ciężkiej pracy. Aby osiągnąć mistrzostwo w gimnastyce artystycznej trzeba zacząć już od dziecka. W Mongolii dyscyplina ta jest uprawiana już od setek lat i cieszy się niesłabnącą popularnością.

Dzieci czekające na białe święta w hospicjum w Wetherby w Zachodnim Yorkshire w Anglii mogły w Wigilię cieszyć się śniegiem. 10 ton puchu za ponad 1,4 tys. funtów kupił na aukcji charytatywnej biznesmen Chris Hopkins.

Chet Fitch z Oregonu na zachodzie USA zmarł w październiku, w wieku 88 lat. Jak wielkie było zdumienie jego rodziny i przyjaciół, gdy na święta otrzymali od niego kartki z życzeniami i adresem zwrotnym: "Niebo".