Ciekawostki

Ciekawostki

Prezydent najpotężniejszego państwa na świecie znów zelektryzował opinię publiczną swoim talentem. Kilka dni temu George W. Bush zatańczył, a w niedzielę... zaśpiewał. Ale na poczesne miejsce w historii muzyki i tańca zasługuje także kilku polskich polityków.

Gwiazdor filmów akcji, Jackie Chan otworzył w Canberrze centrum medyczne swojego imienia. W uroczystości towarzyszył mu premier Australii Kevin Rudd, oraz kilkuset fanów.

Pewien rosyjski żołnierz z Uralu postanowił wyskoczyć do sklepu aby uzupełnić zapasy alkoholu. Posłużył się samobieżnym działem przeciwlotniczym. Niestety w drodze powrotnej zahaczył o dom.

Piękne plaże i wysokie fale to nie jedyne piękne widoki na Hawajach. Od 3 dni mieszkańcy i turyści mogą podziwiać erupcję jednego z największych i najbardziej aktywnych wulkanów na Ziemi.

Jak się okazuje, nawet wizyta u fryzjera może być niebezpieczna. W miasteczku Washington niezadowolona ze strzyżenia klientka została postrzelona przez fryzjerkę.

Saba, sznaucerka Ludwika Dorna, to pies dobrze wychowany. - Myślę, że upoważniła mnie do podziękowania Aleksandrowi Kwaśniewskiemu za psie smakołyki - mówił w TVN24 były marszałek Sejmu.

Głośna muzyka, żywiołowe tańce i pyszne, rosyjskie bliny. Tak mieszkańcy rosyjskiej stolicy żegnali w czwartek odchodzącą zimę i szykowali się na powitanie słonecznej wiosny na świętowanym od setek lat festiwalu Maslenitsa.

- Jak się panowie nudzicie, to was zabawię - powiedział do oczekujących na Johna McCaina dziennikarzy prezydent Stanów Zjednoczonych, George Bush. I jak powiedział tak zrobił. Tyle, że takiego występu żurnaliści się nie spodziewali.

150 młodych kobiet i tyle samo par butów. I to nie byle jakich butów, bo na minimum 9 centymetrowych obcasach. Na jednej z głównych ulic Amsterdamu rozegrano bieg w szpilkach.

Wydaje się, że znana piosenkarka Britney Spears najgorsze dni ma już za sobą, przynajmniej tak myślą sędziowie. Nadal jednak jej majątkiem będzie zarządzał jej ojciec. Przynajmniej do 31 lipca.

Stereotypowy podział na mężczyzn goniących za romansami i wierne "temu jedynemu" kobiety powoli przechodzi do lamusa. Przynajmniej we Francji. Raport zamieszczony "Le Nouvel Observateur" nie pozostawia wątpliwości, że Francuzki gonią rodaków nie tylko w liczbie partnerów seksualnych, ale też w wieku inicjacji seksualnej.

Chłopcu z Hiszpanii nic nie jest straszne, nawet biegnące wprost na niego byki. Michelito, mimo młodego wieku, został już torreadorem.

W Nowym Jorku w zeszłym tygodniu przyszły na świat trojaczki... jednojajowe. Takie narodziny zdarzając się raz na dwieście milionów narodzin.

Po 56 latach narzeczeństwa para zakochanych stulatków z północy Włoch postanowiła się pobrać - poinformowały włoskie media. On ma 101 lat, ona 98.

Australia ma nową atrakcję - to pies dingo, który przy akompaniamencie fortepianu zabawia turystów... śpiewem.

Marsjańska lawina. Zdjęcia unikalnego zjawiska, które wystąpiło w pobliżu bieguna północnego planety opublikowała NASA. Sfotografowała je bezzałogowa sonda kosmiczna krążąca wokół orbity Marsa.

Są małe, białe i niemal identyczne - mowa o rodzeństwie dwóch polarnych niedźwiadków, które przyszły na świat w wiedeńskim ZOO. Po trzech miesiącach od urodzenia misie wyszły na swój pierwszy spacer.

Panowie mają z nią często na pieńku... Ale dziś powinni zakopać wojenny topór i popędzić do swojej teściowej z kwiatkiem. Bo "mamusie" obchodzą 5. marca swoje święto.

Po takim warkoczu rycerz bez problemu wdrapałby się na szczyt wieży... Na Litwie wybrano właśnie Miss Najdłuższych Włosów.

Przyleciał samolotem zza oceanu. Ale zamiast do domu myśliwego, trafił do magazynów agencji celnej. Teraz o wypchanego misia Baribala toczy się sądowa batalia.