Ciekawostki

Ciekawostki

Prawie dobę lubuscy policjanci i strażacy poszukiwali 79-letniej kobiety z Pławina w okolicy Strzelec Krajeńskich. W tym czasie starsza pani pokonała niemal 40 kilometrów w okolicznych lasach. - Kobieta odnalazła się cała i zdrowa w sąsiednim województwie - mówi Artur Chorąży z lubuskiej policji.

Jeśli myślisz, że ludowo-dyskotekowe rytmy i tańce z przytupem to wyłącznie polska specyfika, to zobacz jak bawią się na imprezach plenerowych nasi sąsiedzi zza Odry. Świetnym do tego miejscem jest coroczny rajd w Fredersdorfie, gdzie w rytmach niemieckiego odpowiednika disco-polo ścigają się... łóżka.

Sharon Stone przylatuje w piątek do Polski. Dla jednych seksbomba, dla innych przebrzmiała gwiazda, poprowadzi w piątek pokaz mody w Warszawie. W sobotę wystąpi w "Dzień Dobry TVN".

Co łączy Jana Pawla II z Hitlerem i Mussolinim? Wszystkich ich można znaleźć na etykietach włoskich win. I wszyscy sprawiają, że trunki świetnie się sprzedają. - Te z Papieżem najlepiej - mówi "Faktom" TVN właściciel sklepu z trunkami Alessandro Conti.

Mały dywanik stanął na drodze papieżowi. Podczas niedzielnej mszy Benedykt XVI potknął się o niego i upadł na kolana. Po kilku sekundach papieża podnieśli ceremoniarze. - Nic się nie stało, to był mały incydent - zapewnił rzecznik Watykanu.

Orzechy kokosowe nie mają z nim żadnych szans. Mistrz kung-fu z Malezji miażdży je używając tylko palca wskazującego. Ta sztuczka, jak mówi, udaje mu się dzięki dziesiątkom lat ćwiczeń fizycznych i duchowych.

Kiedy ponad sto lat temu wkręcano ją do gniazdka, nikt nie przepuszczał, że będzie świecić tak długo. Żarówka w siedzibie straży pożarnej w Livermore w Kalifornii daje światło niemal nieprzerwanie od stu siedmiu lat.

Muzyką, tańcem, z butelką rumu w ręce - tak Kubańczycy z Hawany świętowali w piątek szczęśliwy powrót do księgi rekordów Guinessa. Udało im się bowiem stworzyć najdłuższe na świecie cygaro.

Niekończące się dyskusje o najpiękniejszych na świecie motocyklach, mocna muzyka i mocne trunki. Mała wioska w Danii przeżywa zlot 20 tys. harleyowców. Przygotowywała się na to przez trzy lata.

Najsłynniejszy polski peron wreszcie doceniony. Studenci Politechniki Śląskiej wybudowali wierną replikę stacji we Włoszczowie. Są miniaturowe semafory, pociągi, lampy i... tajemnicza postać pod wiatą, w której niektórzy rozpoznają Przemysława Gosiewskiego.

To nie jest malarska wariacja na temat "Nowych Szat Cesarza". Niewidzialne obrazy nie są jedynie pustymi płótnami. Ale żeby je zobaczyć, trzeba poznać ich sekret: niezwykłe dzieła widoczne są tylko w ultrafiolecie.

Prezydent George Bush oprócz nieustannych problemów z polityką ma ostatnio na głowie jeszcze jeden - ślub córki. Jenna Bush w sobotę wieczorem wychodzi za mąż za Henry'ego Hagera, syna polityka z Wirginii. Ceremonia na rodzinnym ranczu Busha w Teksasie ma być uroczystością całkowicie prywatną.

Władza przyciąga kobiety. Dlatego nowym obiektem pożądania Rosjanek stał się nie kto inny, a świeżo upieczony prezydent Dmitrij Anatoliewicz Miedwiediew. Dzień po objęciu przez niego Kremla w internecie pojawiła się piosenka "Zakochałam się w Medwiediewie". Głos i teledysk wydają się skądś znajome...

Sądzony za kradzież złodziej okradł w czasie rozprawy swojego adwokata. O zdarzeniu, do którego doszło w miejscowości Nola pod Neapolem pisze w czwartek dziennik "Corriere della Sera".

Kolejny polski przebój sprzed lat podbija Azję! Po "Papai" duetu Dudziak-Urbaniak, dalekowschodnich melomanów rozgrzewa "Takie tango" Budki Suflera. Po chińsku wykonuje je tajwańska grupa Power Station.

W Bułgarii wyznawcy islamu obchodzą właśnie święto Hadrelez. Symbolizuje ono odejście zimy i przyjście upragnionej wiosny. W wigilię święta wszyscy jadą w góry, gdzie odbywa się rytualna kąpiel w świętej wodzie. Muzułmanie wierzą, że daje ona siłę i zdrowie.

Na spacer po warszawskiej Woli wyszedł w nocy... łoś. Obława policji i straży miejskiej zakończyła się sukcesem - zwierzę trafiło do Puszczy Kampinoskiej.

Mercedesy, maybachy czy bmw? Tego już się w Moskwie nie kradnie. W 2008 r. na złodziejskim rynku liczą się przede wszystkim... dźwigi, walce i betoniarki.

Izraelski fryzjer stanął przed nie lada zadaniem. Postanowił pobić rekord świata w obcinaniu włosów jak największą liczbą nożyczek jednocześnie i... udało mu się.

Takie znalezisko nie trafia się codziennie. Panu Mariuszowi z Wałbrzycha udało się na plaży w Ustce znaleźć niezwykły, bo aż półkilogramowy bursztyn. Informację dostaliśmy na skrzynkę Kontakt TVN24 od internuatki Agaty.