Ciekawostki

Ciekawostki

Wehikuł o nazwie Rodzina Shreka zwyciężył w Mistrzostwach Polski w Pływaniu na Byle Czym, które rozegrano w Augustowie. Drugie miejsce zajęła Ewa Sobańska z Chełma, która pływała na makiecie Stadionu Narodowego.

W Białym Dunajcu zaczynają się "IX Wybory Nojśwarniyjsyj Górolecki", które z pewnością są najtrudniejszym konkursem piękności na świecie. W końcu, która Miss Świata czy Miss Universum potrafi wydoić krowę, sznurować kierpce czy ułożyć kopę siana i to w dodatku na czas?

W Indiach odbywa się coroczny festiwal przebijania ciała. Wedle zwyczaj to wyraz czci dla bogów, ma też wzbogacić duchowo uczestniczących w obchodach ludzi.

Narodowy peruwiański trunek ma swoje święto. W Limie, stolicy Peru trwa właśnie Festiwal Pisco. Jak ważna to dla Peruwiańczyków uroczystość może świadczyć fakt, że imprezę otworzył sam minister produkcji Rafael Rey.

Nowojorskie władze dopieszczają turystów. Po widokowych lotach helikopterem, zorganizowały teraz dla wszystkich miłośników Nowego Jorku możliwość podziwiania tego miasta z kosza balonu.

Radovan Karadżić sam próbował oddać się w ręce Międzynarodowego Trybunału w Hadze! Niestety, to tylko ponury żart pewnego holenderskiego dziennikarza, który przebrał się za oskarżanego o zbrodnie wojenne przywódcę bośniackich Serbów.

Władze Jamajki próbują wyjaśnić, w jaki sposób z prywatnej plaży skradziono ogromną ilość piasku, do której wywiezienia trzeba by użyć 500 ciężarówek.

Premier Włoch Silvio Berlusconi przedstawił się polskim turystkom w Rzymie jako przyjaciel premiera Donalda Tuska. O rozmowie w centrum Wiecznego Miasta poinformowała w piątek wieczorem Ansa.

Mick Jagger osiągnie w sobotę wiek emerytalny. Wokalista kultowej kapeli The Rolling Stones, podobnie jak każdy Brytyjczyk, kończący 65 lat będzie mógł ubiegać się o gwarantowaną przez państwo emeryturę.

Geje w basenie, lesbijki na bieżni. W czwartek rozpoczęły się w Barcelonie Eurogames, czyli Europejskie Mistrzostwa Sportowe Gejów i Lesbijek.

Dręczyły psychicznie, biły, kopały, a nawet biegały z nożem za mężami po ulicy. Warszawska policja zatrzymała dwie kobiety znęcające się nad swoimi mężami. Panowie przeżywali prawdziwy horror - twierdzą policjanci.

W sobotnim losowaniu Lotto można wygrać 21 milionów złotych. To rekordowa pula przewidziana na nagrody pierwszego stopnia w Dużym Lotku. Tak duża suma to wynik pięciokrotnej kumulacji.

Zbigniew Cobłecki (pseudonim Ziggy Dust) wie jak podbić serca Brytyjczyków. Polski sprzątacz londyńskich ulic ma prostą receptę - trzeba tańczyć! Sympatyczny facet z polski, który podbił internet.

Słońce, plaża, zimne drinki... Obecnie to marzenie każdego Koreańczyka. O ile jednak słońce i plaża nie są im szczególnie potrzebne, o tyle zimne drinki są w Seulu niezbędne, by jakoś przetrwać w lipcowym upale. W Seulu otwarto lodowy bar. A mocne trunki pije się tam w niecodzienny sposób.

Ma dopiero 11 lat, a już stał się sławny, w dodatku w dość oryginalny sposób. Gabriel Almeida niczym Ursus z Quo Vadis zmierzył się w nierównej walce z bestią - pogryzł pitbulla, który go zaatakował.

Lider brytyjskich konserwatystów David Cameron zwrócił się z apelem o zwrot roweru. Pojazd skradziono mu sprzed jednego z londyńskich supermarketów, gdzie polityk najzwyczajniej w świecie robił zakupy.

Pielgrzymem może być każdy i mogli się o tym przekonać mieszkańcy Meksyku. Do bazyliki w Guadelupe dotarła bowiem pielgrzymka... klaunów.

Zagraniczni turyści, którzy przybędą dopingować swoich sportowców podczas olimpiady, mogą się spodziewać miłej niespodzianki. Na pekińskim lotnisku natkną się na nietypowy komitet powitalny - pięć robotów-maskotek.

Jeśli nie lubisz latać, masz wolne 18 tygodni i chciałbyś odwiedzić Nowy Jorku, niedługo będziesz miał taką okazję. 26 marca 2009 roku w trasę do Wielkiego Jabłka wyrusza z Londynu międzykontynentalny autobus.