Ciekawostki

Ciekawostki

Na dworze chłodno, 11 stopni i silny jesienny wiatr. W centrum miasta policja zatrzymuje rower. Na nim dorosła kobieta i jej półtoraroczna córka - kompletnie goła. - Mała nie chciała się ubrać, a zmuszanie jej do tego byłoby łamaniem praw dziecka - wypala zdumionym policjantom cyklistka, z zawodu - jak się okazuje - prawniczka.

Tysiące wyznawców buddyzmu zgromadziło się w stolicach Bangladeszu, Birmy i Laosu, by świętować dzień Pavarana - jeden z najważniejszych w buddyjskim kalendarzu. Obchodzony podczas pełni księżyca zwiastuje koniec pory deszczowej.

Wielka gala czarnej muzyki w Londynie. W środę rozdano tam nagrody Mobo (Music of Black Origin - Muzyka o Czarnych Korzeniach). Największymi gwiazdami okazały się Estelle i Leona Lewis.

Ambasador Wielkiej Brytanii w Warszawie Ric Todd, który w środę uczestniczył w uroczystym zawieszeniu wiechy na nowym gmachu brytyjskiej ambasady w Warszawie, ocenił że budynek ten jest symbolem bardzo dobrej współpracy z Polską.

Policja przybyła do lokalu Singha - Pappu Sweet Centre and Catering - w Wolverhampton w sierpniu. W kuchni funkcjonariusze zastali zwłoki na kanapie i Singha, spokojnie robiącego kebaby. Był tam również inny mężczyzna, który palił papierosa i spluwał na podłogę. W pomieszczeniu koło kuchni leżał na stole rozmrożony, kapiący krwią kurczak, którego obsiadły muchy.

Ważący 270 kg Amerykanin, przez dwa dni czekał na pomoc w swoim domu pod Nowym Jorkiem, po tym jak zasłabł, upadł i nie mógł się podnieść, żeby zatelefonować.

Pierwsze w Polsce od stu lat miodobranie z barci odbyło się we wtorek w lasach Spalskiego Parku Krajobrazowego (Łódzkie). Specjalnie wyszkoleni bartnicy zebrali z jednej barci ok. 3 kg miodu. Tak zakończyła się, trwająca od trzech lat, realizacja projektu, przywracania tej starej metody wytwarzania miodu w naszym kraju.

Galaktyczny David Beckham i jego anorektyczna małżonka Victoria padli ofiarą dwóch bezwzględnych pokojówek. Panie po 50-ce trudniły się wynoszeniem z ich rezydencji małych pamiątek należących do słynnej pary.

Brytyjskie ministerstwo obrony poinformowało w poniedziałek, że zaginął należący do niego dysk komputerowy zawierający informacje o 1,7 mln osób, które chciały wstąpić do armii. - Te informacje to potencjalna kopalnia złota dla zorganizowanej przestępczości - uważa minister obrony w gabinecie cieni Nick Harvey.

W kancelarii premiera Włoch zainstalowano bramki, rejestrujące godziny wejść i wyjść pracujących tam urzędników. Decyzja o ich zainstalowaniu została podjęta z inicjatywy ministra administracji publicznej Renato Brunetty, walczącego z plagą lenistwa i braku efektywności w pracy.

Szałas, symbol żydowskiego święta Sukot, stanął w Warszawie. Powstał z inicjatywy warszawskich Żydów, skupionych wokół religijnej wspólnoty żydowskiej Chabad Lubawicz, działającej w wielu krajach świata. W Polsce jest ona obecna od trzech lat.

Kryzys w Rosji, dotknął także zwierzęta. Z powodu grasujących głodnych niedźwiedzi, w pobliżu jednego z rosyjskich parków, wprowadzono zakaz opuszczania przez ludzi domów - od zmroku do świtu. Mieszkańcy osad mogą poruszać się poza ich obrębem jedynie w towarzystwie uzbrojonej ochrony.

Robot - dobry na wszystko. Pomoże w transporcie, w opiece nad chorym, a jak trzeba, to i potańczy. Dowody na to przez trzy dni można było oglądać na ROBO-EXPO. Wystawa w Japonii zgromadziła tłumy widzów.

Jednym z czołowych haseł rządzącej ekipy, a nawet nazwą komisji sejmowej mającej ułatwić życie obywatelom, jest "przyjazne państwo". Nie każda jednostka rządu jednak stara się taka przyjazna być. Czarne oczy, wielkie zębiska wyzierające z otwartej paszczy, zasadzone na kurczący się w oczach odbiornik telewizyjny - tak prezentuje się strona powitalna Biuletynu Informacji Publicznej w wersji pdf. Czy administracja Tuska chce straszyć obywateli? A może sugeruje zaostrzenie kursu wobec mediów?

W jednym z parków w stolicy Czech Pradze powstał wielki krater. Ziemia zapadła się w związku z budową drogowych tuneli w tej okolicy - czytamy w internetowym wydaniu dziennika "Mlada Fronta Dnes".

Na ulicach amerykańskich miast jak grzyby, ale tym razem "na deszczu", wyrastają przezroczyste kopuły chroniące głowy ich posiadaczy. Nubrella, czyli w wolnym tłumaczeniu - "nowosolka" ma "zrewolucjonizować walkę z deszczem". Przynajmniej tego chciałby jej producent. Rewolucja czy science-fiction dla ubogich?

Indonezyjczycy mówią nie kontrowersyjnemu podatkowi od pornografii. Tysiące mieszkańców protestowało na ulicach miasta Denpasar na Bali. Kontrowersyjna ustawa proponowana przez rząd ma chronić najmłodszych, ale budzi niezadowolenie dorosłych.

Koza i jeleń w zamian za pandy! Takimi podarunkami mają wymienić się Tajwan i Chińska Republika Ludowa. Jak twierdzą władze, będzie to symboliczny pierwszy krok w stronę ocieplenia stosunków między krajami.

Jak dożyć późnej starości? Lekarze doradzają uprawianie sportu, lekką dietę i dobre geny, 105-letnia Brytyjka Clara Meadmore dopisuje do tej listy… celibat. - Zawsze mi się wydawało, że cały ten seks to straszna mordęga – deklaruje starsza pani.

Sum mutant, oskarżany o pożeranie pływaków w indyjskiej rzece Kali (Uttarakhand), został złowiony przez brytyjskiego wędkarza. Ryba jest podejrzana o wciągnięcie pod wodę i zjedzenie kilku osób.