Ze świata

Tesla z dużymi spadkami. Akcje przebiły psychologiczną granicę

Ze świata

TeslaTesla produkuje samochody elektryczne

Akcje Tesla Motors spadły we wtorek o 3 proc. przekraczając psychologiczną granicę 200 dolarów za akcję pierwszy raz od maja - pisze "Market Watch". Ostatnio serwis informował, że spadające ceny ropy zrobiły potężną, miliardową dziurę w kieszeni szefa Tesli Elona Muska.

Tylko od września i rekordowych wówczas notowań akcje firmy straciły 30 proc. Wówczas inwestorzy płacili za akcję nawet 290 dolarów. Dziś momentami było to nieco ponad 195 dolarów.

Mniejszy popyt

Elon Musk jest właścicielem ponad 28 mln akcji Tesla Motors, producenta samochodów elektrycznych i niemal 21 mln akcji SolarCity, firmy zajmującej się instalowaniem paneli słonecznych. "Market Watch" zauważył ostatnio, że spadające ceny ropy zmniejszyły popyt na alternatywne źródła energii, a co za tym idzie, spada zainteresowanie i zapotrzebowanie na domowe systemu solarne i samochody elektryczne. Przed listopadową decyzją OPEC ws. poziomu produkcji ropy, połączona wartość Tesli i SolarCity wynosiła ok. 8,2 mld dolarów. Obecnie jest to ok. 7 mld dolarów.

Autor: mn / Źródło: Market Watch

Źródło zdjęcia głównego: Tesla

Pozostałe wiadomości