Rosjanie wywożą zboża z Ukrainy. Służby podają możliwy kierunek

Autor:
mp
Źródło:
PAP

Rosjanie wywożą ukradzione Ukraińcom zboże - podał Zarząd Główny Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy (HUR) na Telegramie. Zbiory znajdują się teraz na pokładzie statków na Morzu Śródziemnym, które kierują się najprawdopodobniej do Syrii. Wywiad dysponuje również informacjami, że na Krym wywożone są ogromne ilości skradzionych na Ukrainie warzyw – buraków, ziemniaków i kapusty.

Z Syrii skradzione zboże może być przemycane do innych krajów Bliskiego Wschodu - czytamy w komunikacie.

Rosyjska inwazja na Ukrainie. Ukradzione zboże płynie na Bliski Wschód

W tym samym wpisie HUR informuje, że w Połohach w obwodzie zaporoskim na południu Ukrainy ziarna zbóż oraz nasiona słonecznika składowane w magazynach przygotowuje się do wywozu do Rosji. Zbiory przechowywane w Enerhodarze wywieziono ciężarówkami pod eskortą wojska w kierunku Kamionki Dnieprowskiej, a prawdopodobnym miejscem ich przeznaczenia jest okupowany Krym.

1500 ton ziarna wywieziono ze wsi Mała Łepetycha w obwodzie chersońskim, graniczącym z Krymem, na ten półwysep.

Z kolei we wsi Wołochiw Jar w obwodzie charkowskim na wschodzie kraju kolaboranci pomagają okupantom wywozić ziarno ze składów. Samochody kierują się w stronę granicy rosyjskiej.

Wywiad dysponuje również informacjami, że na Krym wywożone są ogromne ilości skradzionych na Ukrainie warzyw – buraków, ziemniaków i kapusty.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości