Nie będzie megafuzji na rynku spożywczym. Kraft Heinz wycofał gigantyczną ofertę

Ze świata

kraftheinzcompany.comKraft Heinz jest piątym największym producentem żywności i napojów na świecie

Kraft Heinz wycofał się z próby przejęcia koncernu Unilever. Warta 143 mld dolarów oferta została wcześniej odrzucona.

Amerykański potentat rynku spożywczego Kraft Heinz w piątek ogłosił, że prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia holendersko-brytyjskiego koncernu Unilever.

Wycofana oferta

Jednak oferta warta 143 mld dolarów została odrzucona. Kraft Heinz zastanawiał się jeszcze, czy nie poprawić oferty, ale ostatecznie zrezygnował z takiego rozwiązania i całkowicie wycofał się z negocjacji. „Kraft Heinz wycofuje ofertę przejęcia w przyjaznych stosunkach. Mamy szacunek dla kultury, strategii i przywództwa Unilever” - podała spółka w komunikacie.

Giganci rynku

Koncern Kraft Heinz powstał w wyniku fuzji. Dwa lata temu H.J. Heinz Co., należący do Berkshire Hathaway Warrena Buffetta i brazylijska firma inwestycyjna 3G Capital przejęła Kraft Foods za 45 mld dol. Obecnie jest trzecim największym producentem żywności i napojów w Ameryce Północnej oraz piątym pod względem wielkości wytwórcą produktów spożywczych i napojów na świecie. Należy do niego osiem marek o wartości ponad 1 miliarda dol. Firma Unilever powstała w 1885 roku w Anglii. Wśród marek należących do holendersko-brytyjskiego koncernu są m.in. Hellmann's, Lipton czy Knorr.

Autor: msz / Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: kraftheinzcompany.com