Bankierzy milionerzy. W Niemczech są ich setki, w Polsce zaledwie kilku

Autor:
mp/ams
Źródło:
PAP
"Liderzy biznesu są trochę jak komandosi"
"Liderzy biznesu są trochę jak komandosi"TVN24 BiS
wideo 2/2
TVN24 BiS"Liderzy biznesu są trochę jak komandosi"

W ostatnich latach gwałtownie rośnie liczba europejskich bankierów, zarabiających co najmniej milion euro - informuje w niedzielę holenderski dziennik "Financieele Dagblad".

Najwięcej bankierów milionerów jest w Niemczech – 589, natomiast Polska może pochwalić się zaledwie ośmioma takimi osobami.

Wzrost liczby milionerów

Liczba bankierów zarabiających milion euro lub więcej wzrosła w ostatnich dwóch latach z 1383 w 2020 r. do 1957 pod koniec 2021 r., co stanowi wzrost o 42 proc. - podaje gazeta. To największy wzrost od 2010 roku, podkreśla "FD".

Najlepiej zarabiają bankierzy zajmujący stanowiska kierownicze lub pracujący w pionie bankowości inwestycyjnej - podkreśla dziennik. "Financieele Dagblad", powołując się na dane Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego (EBA), podaje, że najwięcej bankierów milionerów jest w Niemczech (589), we Francji (371) oraz Włoszech (351).

Liczba bankierów zarabiających rocznie powyżej miliona euro w Polsce nie zmieniła się w ciągu ostatnich lat. Według EBA zarówno w 2010, jak i 2021 r. było ich ośmiu.

Czytaj więcej: Bernard Arnault - najbogatszy człowiek świata. "Czarujący uśmiech, zęby ze stali">>>

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp/ams

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości