Norwegia zwiększa nadzór nad rurociągami po uszkodzeniu Nord Stream

Autor:
kris/ams
Źródło:
PAP
Sasin o cenach gazu: "Wzrosty cen były stosunkowo niewielkie jeśli popatrzymy na skalę wzrostów cen na rynkach"
Sasin o cenach gazu: "Wzrosty cen były stosunkowo niewielkie jeśli popatrzymy na skalę wzrostów cen na rynkach"Tvn24
wideo 2/8
Tvn24Sasin o cenach gazu: "Wzrosty cen były stosunkowo niewielkie jeśli popatrzymy na skalę wzrostów cen na rynkach"

Zwiększamy liczbę kontroli rurociągów w wyniku podejrzenia eksplozji przy gazociągu Nord Stream - przekazał Frode Leversund, szef norweskiej infrastruktury gazowej Gassco.

- Wspólnie z Equinor (przedsiębiorstwo naftowe, dawniej Statoil - red.) zintensyfikowaliśmy program inspekcji w związku z zaistniałą sytuacją - przekazał Agencji Reutera Leversund.

Jak dodał, kontrole przeprowadzane są na podstawie oceny ryzyka. Nie ujawnił jednak, które z obiektów są najbardziej narażone na ewentualny sabotaż.

Norwegia zwiększa kontrole gazociągów

Z danych Refinitiv wynika, że norweski statek Havila Subsea, wyposażony w podwodne pojazdy, przez dwa ostatnie tygodnie sprawdzał gazociągi do Niemiec oraz Belgii. Natomiast statek Volantis odwiedził kluczowy węzeł transportu gazu Sleipner.

Wcześniej norweski rząd zdecydował o dodatkowych patrolach wojska oraz wojsk terytorialnych wokół krytycznej infrastruktury gazowej oraz naftowej.

Gassco obsługuje sieć gazociągów o długości 8800 km, łączących Norwegię z Wielką Brytanią oraz Europą kontynentalną, a także norweską część Baltic Pipe, dostarczającego Polsce gaz przez terytorium Danii. W tym roku Norwegia stała się głównym dostawcą gazu do Europy po ograniczeniu dostaw tego surowca przez Rosję.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/ams

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości