Elon Musk powołany do zarządu Twittera

Autor:
mb
Źródło:
Reuters, TVN24 Biznes

Firma Twitter Inc. poinformowała we wtorek, że powołała Elona Muska do swojego zarządu. Miliarder w marcu kupił 9,2 procent udziałów w Twitterze i jest największym udziałowcem spółki.

"Jestem podekscytowany, że mogę podzielić się informacją, że powołujemy @elonmusk do naszego zarządu" - napisał dyrektor generalny Twittera Parag Agrawal.

"Jest on zarówno gorącym zwolennikiem, jak i zagorzałym krytykiem serwisu, co jest dokładnie tym, czego potrzebujemy w @Twitter, a także w zarządzie, abyśmy stali się silniejsi w dłuższej perspektywie" - dodał.

Musk wyrażał się ostatnio krytycznie wobec Twittera i jego polityki. Jak informował Reuters, miliarder miał stwierdzić, że Twitter podważa zasady demokracji i nie przestrzega wolności słowa.

Kadencja Elona Muska wygaśnie w 2024 roku.

Elon Musk kupił udziały w Twitterze

W poniedziałek ujawniono, że Musk 14 marca kupił prawie 73,5 mln akcji Twittera. To sprawia, że jest on największym udziałowcem w firmie i posiada ponad czterokrotnie więcej akcji niż założyciel Twittera Jack Dorsey. Dorsey ustąpił ze stanowiska prezesa spółki w listopadzie ubiegłego roku, ale nadal posiada 2,25 proc. udziałów w firmie, co czyni go szóstym największym akcjonariuszem.

Musk jest regularnym użytkownikiem Twittera i posiada ponad 80,5 miliona obserwujących. Kilkanaście dni temu wywołał spore emocje, przekazując, że "poważnie rozważa" zbudowanie nowej platformy mediów społecznościowych.

Według Bloomberg Billionaires Index szacowany majątek Elona Muska wynosi 288 mld dolarów, po wzroście o 15,3 mld dolarów. Jest on zdecydowanym liderem listy najbogatszych osób na świecie. Bloomberg Billionaires Index to ranking najbogatszych ludzi na świecie. Jest on aktualizowany każdego dnia po zakończeniu notowań na nowojorskiej giełdzie.

Drugi jest Jeff Bezos z majątkiem wycenianym na 193 mld dolarów. Na najniższym stopniu podium znajduje się Bernard Arnault - 150 mld dolarów.

TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb

Źródło: Reuters, TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Al Drago/Bloomberg/Getty Images

Pozostałe wiadomości