Elon Musk pyta o wolność słowa i rozważa stworzenie nowego medium społecznościowego

Autor:
kris/ToL
Źródło:
Reuters

Szef Tesli Elon Musk stwierdził, że "poważnie rozważa" zbudowanie nowej platformy mediów społecznościowych. Swoje przemyślenia ekscentryczny miliarder przekazał szerszej publiczności na Twitterze.

Musk odpowiedział na pytanie, czy rozważa zbudowanie platformy - medium społecznościowego, która składałaby się z powszechnie dostępnego algorytmu (po ang. open source) i takiej, która stawiałaby na pierwszym miejscu wolność słowa, a z drugiej strony ograniczałaby propagandę do minimum.

Musk, Twitter i głosowanie na temat wolności słowa

Musk, który jest płodnym użytkownikiem Twittera, wyrażał się ostatnio krytycznie wobec tej platformy i jej polityki - podał Reuters. Jak wyjaśniła agencja, miliarder miał stwierdzić, że Twitter podważa zasady demokracji i nie przestrzega wolności słowa.

Tweet dotyczący rozważań o założeniu nowej platformy pojawił się dzień po tym, jak opublikował na Twitterze ankietę, w której pytał użytkowników, czy uważają, że Twitter przestrzega zasad wolności słowa. 70 procent respondentów zagłosowało, że nie.

"Konsekwencje tego sondażu będą ważne. Proszę o uważne głosowanie" - podkreślał Musk.

Jeśli Musk zdecyduje się na stworzenie nowej platformy, dołączy do rosnącego grona firm technologicznych, które starają się być postrzegane jako orędownicy wolności słowa i chcą przyciągnąć użytkowników, którzy czują, że ich poglądy są tłumione na takich platformach takich jak Twitter, należący do Meta Facebook i YouTube, którego właścicielem jest Alphabet - wyjaśnił Reuters.

Agencja zaznaczyła, że do tej pory żadna z firm - w tym Truth Social Donalda Trumpa, konkurenci Twittera - Gettr i Parler oraz serwis wideo Rumble - nawet nie zbliżyły się do zasięgu i popularności najbardziej znanych platform.

TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/ToL

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości