Air Berlin przestanie latać do Rosji. Nie chce wozić powietrza

wikimedia/CC BY-SA 3.0 | Humphrey Manusiwa - Eegent WierkAir Berlin zrezygnuje z połączeń do Moskwy i Kalingradu

Tanie niemieckie linie lotnicze Air Berlin zlikwidują połączenia do Rosji. Decyzja przewoźnika to efekt spadającego popytu na loty na tych kierunkach. Na podobny krok już wcześniej zadecydowały się inne międzynarodowe linie lotnicze.

Spółka Air Berlin poinformowała, że na początku przyszłego roku przestanie latać do Rosji. Połączenia na linii Berlin - Moskwa będzie działało tylko do 18 stycznia 2016 roku. Na razie nie wiadomo, kiedy odbędą się ostatnie loty na pozostałych połączeniach: Berlin - Kalingrad orad Dusseldorf - Moskwa. Wiadomo zaś, że decyzja przewoźnika to efekt spadającego popytu na loty na tych kierunkach.

Coraz gorzej

Air Berlin już w pierwszej połowie roku ograniczył liczbę połączeń do kraju rządzonego przez Władimira Putina. Przewoźnik używał też mniejszych samolotów, aby nie "wozić powietrza". Teraz jednak zdecydowano, że loty zostaną całkowicie zlikwidowane. Wcześniej na podobny krok (całkowicie likwidując bądź ograniczając liczbę połączeń) zdecydowały się inne linie lotnicze. Wśród nich są m.in. EasyJet, Air France, Finnair, Thai Ariways, Niki czy Cathay Pacific. To efekt spadku wartości rubla i spowolnienia gospodarczego, które odbiły się na stanie portfelu Rosjan. Wielu z nich nie stać już na międzynarodowe podróże, czy wakacje. Nic więc dziwnego, że w ostatnim roku lawinowo spadła liczba pasażerów na wielu połączeniach.

Mniej pasażerów

Jak podawał wcześniej "The Moscow Times" w pierwszej połowie roku liczba pasażerów latających międzynarodowymi liniami lotniczymi w Moskwie spadła z 5,7 do 4,6 mln osób w porównaniu do analogicznego okresu roku 2014. O ponad 15 proc. zmniejszyła się też liczba pasażerów latających z rosyjskich lotnisk do międzynarodowych portów lotniczych.

Autor: msz/ / Źródło: The Moscow Times

Źródło zdjęcia głównego: wikimedia/CC BY-SA 3.0 | Humphrey Manusiwa - Eegent Wierk

Pozostałe wiadomości