Ze świata

Ze świata

Europosłowie przyjęli dyrektywę o prawie autorskim

Parlament Europejski w Strasburgu poparł unijną dyrektywę o prawach autorskich bez poprawek. 348 europosłów było za, 274 przeciw, a 36 wstrzymało się od głosu. Dyrektywa ma zabezpieczyć interesy twórców treści w internecie i wzmocnić ich pozycję wobec gigantów takich jak Google czy Facebook. Jej przeciwnicy wskazują jednak, że może prowadzić do cenzury w sieci.

Około 71 tysięcy złotych za leżenie na łóżku. Ochotniczki poszukiwane

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) oraz amerykańska Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) poszukują kandydatek, którzy wezmą udział w badaniu i spędzą 60 dni w łóżku. Eksperyment ma dać odpowiedź na pytanie, w jaki sposób sztuczna grawitacja może pomóc w poprawie stanu fizycznego astronautów podczas misji. Ochotniczki, oprócz pomocy w rozwoju nauki, mogą również sporo zarobić.

Imponujący stan konta miliardera. Druga taka osoba na świecie

Majątek Billa Gatesa wynosi 101 miliardów dolarów – wynika z rankingu Bloomberg Billionaires Index. Tym samym założyciel Microsoftu stał się drugą, obok szefa Amazona Jeffa Bezosa, osobą z majątkiem, którego wartość wyraża dwunastocyfrowa liczba.

Ulgi podatkowe za czytanie gazet

Kanadyjczycy będą mogli skorzystać z ulg podatkowych za prenumeratę prasy - taki zapis pojawił się w projekcie ustawy budżetowej. To jedno z rozwiązań, którymi rząd Justina Trudeau chce wspomóc media informacyjne.

Jubiler gwiazd aresztowany w Londynie

Jeden z najbogatszych ludzi w Indiach, Nirav Modi, został zatrzymany w Wielkiej Brytanii. Właściciel jubilerskiej firmy był poszukiwany w związku z rolą, jaką miał odegrać w największym w Indiach oszustwie bankowym.

Niemal 1,5 miliarda euro kary dla Google. Gigant odpowiada

Firma Google ma zapłacić 1,49 miliarda euro grzywny za działania monopolowe polegające na blokowaniu konkurencyjnych firm - poinformowała komisarz do spraw konkurencji Unii Europejskiej Margrethe Vestager. To kolejna taka kara nałożona przez Komisję Europejską na amerykański koncern.

Unia gotowa na twardy brexit. Awaryjne rozwiązania przyjęte

Państwa Unii Europejskiej przyjęły awaryjne rozwiązania prawne na wypadek wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty bez umowy. Chodzi o przepisy dotyczące przewoźników, studentów i innych korzystających z programu Erasmus, a także pracowników.