Aplikacja mobilna, portal informacyjny czy inteligentne systemy rezerwacji - takie narzędzia technologiczne mają być przydatne w podróżowaniu po krajach Unii Europejskiej.
Komisja Europejska wyśle listy do unijnych krajów z przypomnieniem o tym, że należy przestrzegać unijnych przepisów dotyczących praw pasażerów. Zdaniem Brukseli, wszyscy klienci mają prawo do zwrotu pieniędzy za anulowane bilety na loty i podróże z powodu pandemii COVID-19.
Elon Musk wbrew zakazom władz Kalifornii zapowiedział uruchomienie swojej fabryki samochodów elektrycznych Tesla w tym stanie. Decyzję miliardera poparł we wtorkowym w tweecie prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump.
Dane ekonomiczne na temat gospodarek wielu krajów dotkniętych przez pandemię są gorsze niż pesymistyczne prognozy MFW - ocenia szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Kristalina Georgiewa.
Avianca, narodowy przewoźnik Kolumbii i jedna z najstarszych linii lotniczych świata, złożyła w nowojorskim sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości. - Borykamy się z największym kryzysem w swojej stuletniej historii - powiedział prezes firmy Anko van der Werff.
Tesla wniosła pozew przeciwko kalifornijskiemu hrabstwu Alameda, po tym gdy lokalne władze nie zgodziły się na ponowne otwarcie jej fabryki samochodów - poinformował Elon Musk na Twitterze. Miliarder zagroził też, że Tesla przeniesie swoją główną siedzibę do innego stanu.
Przez pandemię COVID-19 liczba podróży turystycznych w tym roku może zmniejszyć się o około 60-80 procent - szacuje powiązana z Organizacją Narodów Zjednoczonych, Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) z siedzibą w Madrycie.
Liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych spadła w kwietniu o 20,5 miliona - podał amerykański Departament Pracy. Stopa bezrobocia w USA wyniosła 14,7 procent. Od początku epidemii po zasiłek dla bezrobotnych zgłosiło się już 33 miliony Amerykanów.
Kombinezony medyczne sprowadzone z Turcji do Wielkiej Brytanii trafiły do magazynu w pobliżu lotniska Heathrow po tym, gdy eksperci stwierdzili, że nie spełniają brytyjskich standardów.
Francusko-holenderski holding lotniczy Air France KLM poinformował w czwartek w komunikacie o stracie w wysokości 1,8 mld euro w pierwszym kwartale bieżącego roku. Z powodu epidemii linie w marcu musiały wstrzymać większość lotów.
Międzynarodowe Stowarzyszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) popiera obowiązek zasłaniania twarzy przez pasażerów oraz noszenie maseczek przez członków załogi. Stowarzyszenie jest jednak przeciwne pozostawianiu pustych miejsc w samolotach.
W 2020 roku polska gospodarka skurczy się o 4,3 procent - wynika z przedstawionych w środę przez Komisję Europejską wiosennych prognoz gospodarczych. Pod tym względem Polska prezentuje się najlepiej spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej.
W opublikowanym we wtorek orzeczeniu niemiecki Federalny Trybunał Konstytucyjny uznał zasadność większości zarzutów zawartych w skierowanych do niego pozwach, żądających uznania za nielegalną prowadzonej od 2015 roku przez Europejski Bank Centralny (EBC) akcji zakupywania obligacji państwowych.
"Wybory korespondencyjne, przygotowane w pośpiechu, nie mogą być zgodne z demokratycznymi standardami" - zauważa francuski dziennik "Le Monde". Przygotowania do nich skomentowały także brytyjskie BBC i amerykański "The New York Times"
Elon Musk, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, założyciel takich firm jak Tesla i SpaceX, poinformował na Twitterze, że sprzedaje "prawie cały" swój fizyczny dobytek. Stwierdził również, że Tesla jest wyceniana "zbyt wysoko" na giełdzie.
Gazprom przekazał deklarację stosowania się do nowych warunków cenowych kontaktu jamalskiego, które zostały ustalone na mocy wyroku arbitrażu - poinformowało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.
Gospodarka Stanów Zjednoczonych zmniejszyła się w pierwszym kwartale 2020 roku o 4,8 procent - podał amerykański resort handlu. To największy spadek od 2008 roku, gdy na początku kryzysu finansowego PKB skurczył się o 8,4 procent - zauważa agencja Associated Press.
Pracownicy Gazpromu, zatrudnieni przy wydobyciu gazu w syberyjskiej Jakucji, zbuntowali się z powodu złych warunków pracy i obaw przed zakażeniem koronawirusem.
Minister finansów i gospodarki Bruno Le Maire wezwał w środę Francuzów, by wrócili do pracy po zniesieniu restrykcji związanych z epidemią. Luzowanie ograniczeń zaplanowano na 11 maja.