Zarząd TVN: Wezwanie SNI do sprzedaży akcji TVN jest zgodne z interesem spółki

Z kraju

TVNZarząd TVN odniósł się od wezwania do sprzedaży akcji

W opinii zarządu TVN S.A. wezwanie do sprzedaży akcji ogłoszone przez spółkę zależną od Scripps Networks Interactive, Southbank Media Limited jest zgodne z interesem spółki - poinformowano w poniedziałkowym komunikacie.

Jak czytamy w komunikacie, „aby wyrazić swoje stanowisko, zarząd zapoznał się z następującymi dostępnymi informacjami oraz danymi związanymi z Wezwaniem: treścią Wezwania, ceną akcji Spółki na giełdzie w ciągu ostatnich trzech i sześciu miesięcy poprzedzających ogłoszenie Wezwania; oraz innymi materiałami, jakie zarząd uznał za niezbędne w związku z przedstawieniem niniejszego stanowiska”. W celu zweryfikowania, czy cena zaproponowana w Wezwaniu odpowiada wartości godziwej akcji TVN, zarząd zwrócił się również do Nomura International o sporządzenie niezależnej opinii dotyczącej ceny oferowanej za Akcje w Wezwaniu.

„W opinii zarządu wezwanie jest zgodne z interesem Spółki, jako że – zgodnie z oświadczeniem zamieszczonym w wezwaniu – wzywający oczekuje, iż: nabycie TVN przez SNI umożliwi spółce dalszą realizację międzynarodowej strategii jej rozwoju, wzmacniając pozycję SNI jako wiodącego globalnego uczestnika rynku rozrywki telewizyjnej” - czytamy.

Informacje dodatkowe

Zarząd TVN dodaje, że „w wezwaniu wzywający nie przedstawił żadnych szczegółowych informacji o wpływie Wezwania na zatrudnienie w TVN i lokalizację jej działalności”. - Wzywający wskazał jednak, że jego zamiarem jest kontynuowanie współpracy z doświadczonym zespołem zarządzającym i pracownikami Spółki w celu zapewnienia dalszego rozwoju jej działalności w długoterminowej perspektywie. W opinii zarządu nie istnieją podstawy dla stwierdzenia, że Wezwanie będzie mieć negatywny wpływ na zatrudnienie w Spółce. Biorąc pod uwagę powyższe deklaracje współpracy członków kierownictwa SNI z personelem Spółki oraz oczekiwane wsparcie SNI dla Spółki we wdrożeniu strategii rozwoju i długoterminowego rozwoju, zarząd uważa, że Wezwanie nie będzie mieć negatywnego wpływu na zatrudnienie w Spółce” - głosi komunikat. Według zarządu „nie istnieją podstawy dla stwierdzenia, że wzywający zamierza zmienić lokalizację działalności TVN”.

Zarząd TVN poinformował również, że zgodnie z opinią sporządzoną przez Nomura cena zaproponowana w Wezwaniu za akcje TVN jest godziwa.

"Po zapoznaniu się z Opinią o Godziwości Ceny sporządzoną przez Nomura i w oparciu o dowody przedstawione powyżej Zarząd stwierdza, że cena za akcje oferowana przez Wzywającego w Wezwaniu jest godziwa, biorąc pod uwagę wartość godziwą Spółki" - poinformowano.

Wezwanie na akcje

Na początku lipca należąca do Scripps Networks Interactive spółka Southbank Media Limited ogłosiła wezwanie na 45,63 proc. akcji TVN po 20 zł za sztukę. Zapisy będą przyjmowane od 24 lipca do 24 sierpnia 2015 r. Przewidywany dzień transakcji nabycia akcji na GPW to 27 sierpnia 2015 r. Z kolei przewidywany dzień rozliczenia transakcji nabycia akcji to 1 września 2015 r.

Wcześniej Scripps Networks Interactive ogłosił sfinalizowanie przejęcia większościowego pakietu akcji TVN.

Medialny potentat

SNI jest jednym z wiodących producentów treści lifestylowych o tematyce kulinarnej, podróżniczej i związanej z prowadzeniem domu dla telewizji, internetu i nowych platform. Jest właścicielem popularnych marek telewizyjnych i internetowych, takich jak: HGTV, DIY Network, Food Network, Cooking Channel, Travel Channel oraz Great American Country, które docierają łącznie do ponad 190 mln odbiorców miesięcznie.

W ujęciu globalnym kanały SNI docierają do milionów odbiorców w Ameryce Północnej i Południowej, Azji, w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce.

Autor: red. / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN