TVN24 Biznes | Z kraju

Nie żyje biznesmen Tadeusz Gołębiewski. Był właścicielem sieci hoteli

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
/ToL
Źródło:
PAP, TVN24 Biznes
Tadeusz Gołębiewski o pracy hoteli w czasie pandemii (wideo z maja 2020 roku)
TVN24"Żeby przez trzy miesiące utrzymać stanowiska pracy i pokryć koszty, to będzie kosztowało 30 milionów złotych" (rozmowa z maja 2020 roku)

Nie żyje Tadeusz Gołębiewski, założyciel sieci hoteli oraz fabryki cukierniczej. Biznesmen zmarł we wtorek w wieku 79 lat. Firma Tago oraz sieć Hoteli Gołębiewski opublikowały pożegnanie.

"Są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi... Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 21 czerwca 2022 roku odszedł od nas Tadeusz Gołębiewski. Żegnamy naszego Szefa, Mentora i Przyjaciela" - taki nekrolog pojawił się na profilach społecznościowych firmy Tago oraz Hoteli Gołębiewski.

Tadeusz Gołębiewski - sylwetka

Tadeusz Gołębiewski był założycielem sieci luksusowych hoteli w Polsce oraz fabryki słodyczy Tago w Radzyminie. Miał 79 lat.

Ostatni hotel budował w Pobierowie nad morzem. Miał to być jeden z największych tego typu obiektów w Polsce. W wywiadzie dla "Wirtualnej Polski" przyznał, że aby sfinansować budowę, wyprzedał nawet swoją kolekcję obrazów.

Gołębiewski przedstawiał siebie, jako skromnego człowieka. Mówił, że będąc na budowie hotelu sypiał w hotelu robotniczym i jadł w stołówce z pracownikami. Jak mówił, musi wszystko sam kontrolować.

Tadeusz Gołębiewski urodził się 1 stycznia 1943. Ukończył technikum cukiernicze, a następnie Szkołę Główną Planowania i Statystyki (dziś SGH).

Wyroby cukiernicze rozpoczął produkować po studiach w 1966. Jak pisał niedawno "Newsweek" na początku działalności swojej firmy masę do produkowanych wafli mieszał w pralce "Frani".

W 1972 r. założył Przedsiębiorstwo Przemysłu Cukierniczego Tago pod Radzyminem. Kiedy po rozpoczęciu wojny na Ukrainie do Polski przybywali uchodźcy, zatrudniał ich w swojej firmie.

Nazwisko Gołębiewski kojarzy się jednak głównie z luksusowymi hotelami. Pierwszy postanowił wybudować 1989 r., a pierwsi goście przyjechali do jego obiektu w Mikołajkach w 1991.

Następnie w 1998 roku odkupił od Orbisu obiekt hotelowy w stanie surowym w centrum Białegostoku. Rok później był już otwarty. Potem przyszła kolej na Wisłę i Karpacz.

Zaślepka materiału TVN24GO
Biznes w pandemii. Rozmowa z Tadeuszem Gołębiewskim
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:/ToL

Źródło: PAP, TVN24 Biznes

Pozostałe wiadomości