Deszcz pieniędzy na inwestycje drogowe. Nowe połączenie z A6

Z kraju

Droższe paliwo na stacjach przy autostradach. Dlaczego?tvn24bis.pl
wideo 2/3

Szczecin otrzymał 73 miliony złotych z funduszy unijnych na drogę łączącą miasto z A6. - Będzie to dodatkowy bodziec dla rozwoju regionu - podkreślił wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. W poniedziałek poinformowano również o rozpoczęciu drugiego etapu przetargu na budowę obwodnicy Warzymic i Przecławia.

Wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński przekazał w poniedziałek wojewodzie zachodniopomorskiemu Krzysztofowi Kozłowskiemu umowę o dofinansowaniu przebudowy drogi łączącej Szczecin z autostradą A6. Inwestycja zakłada przebudowę skrzyżowania ul. Floriana Krygiera z ul. Granitową oraz powstanie nowego mostu drogowego przez rzekę Regalicę.

Skąd pieniądze

- To jeden z 27 projektów dla polskich miast, które potrzebują zwiększenia dostępności i poradzenia sobie ze zwiększającym się ruchem samochodem - powiedział wiceminister Kwieciński. - Po zwiększeniu środków do 3,5 mld zł, projekt ze Szczecina otrzymał finansowanie. Będzie to dodatkowy bodziec dla rozwoju regionu - zaznaczył. Całkowita wartość projektu to 85,5 mln zł, z czego blisko 73 mln zł pochodzi z dofinansowania unijnego z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Zakończenie inwestycji jest planowane na grudzień 2019 roku. - Oprócz tego projektu podpisaliśmy także mniejsze dwie inwestycje w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych, to przebudowa drogi krajowej numer 31 w miejscowości Radziszewo oraz przebudowa odcinka drogi krajowej nr 20 Janikowo - Drawsko Pomorskie - poinformował w Szczecinie wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

Inne inwestycje

Wiceminister Szmit przekazał również informację o rozpoczęciu drugiego etapu przetargu na budowę obwodnicy Warzymic i Przecławia. Ta nowa dwujezdniowa trasa o długości 6,5 km o dwóch pasach w każdym kierunku połączy rondo Hermana Hakena w Szczecinie z autostradą A6. Inwestycja obejmuje także budowę nowego węzła Kołbaskowo.

Część nowej trasy od autostrady A6 do wsi Smętowice będzie początkiem planowanej Zachodniej Obwodnicy Szczecina.

Podpisanie umowy planowane jest pod koniec br. Budowa obwodnicy ma zostać zakończono w 2021 roku.

Autor: mb/ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock