Rzecznik PLL LOT: awaria w USA bez wpływu na loty z Polski

Autor:
mp/ams
Źródło:
TVN24 Biznes, PAP

Planowane na środę loty Polskich Linii Lotniczych LOT na trasie Polska - Stany Zjednoczone mają się odbyć zgodnie z planem - poinformował rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT Krzysztof Moczulski. Dodał, że "w drodze do USA jest samolot z Warszawy do Miami".

W środę po południu czasu polskiego Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) nakazała liniom lotniczym wstrzymanie wszystkich odlotów krajowych po tym, jak zgasł system powiadamiania pilotów o misjach lotniczych. Chodzi o system NOTAM, zawierający istotne informacje dla podmiotów lotniczych.

Około godz. 15.00 czasu polskiego sytuacja zaczęła wracać do normy. Lotniska wznawiają już odloty po tym, jak Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) poradziła sobie z awarią systemu.

Awaria w USA. LOT nie odwołuje połączeń

Jak przekazał na Twitterze rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT Krzysztof Moczulski, "usterka systemu odpowiedzialnego za wysyłanie NOTAM-ów w USA w chwili obecnej nie wpływa na zaplanowane rejsy LOT do Stanów Zjednoczonych". "Jesteśmy w kontakcie z naszymi służbami operacyjnymi - w przypadku jakichkolwiek zmian będziemy informować na bieżąco" - dodał.

- Nasz samolot do Miami jest w drodze. Planowane na dzisiaj operacje do Stanów Zjednoczonych mają się odbyć zgodnie z planem -powiedział Moczulski w rozmowie z PAP. Zgodnie z rozkładem na środę zaplanowany jest rejs LOT-u z Warszawy do Chicago o godz. 16.40 oraz do Nowego Jorku na lotnisko JFK o godz. 16.50.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp/ams

Źródło: TVN24 Biznes, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Gucio9377, Kontakt 24

Pozostałe wiadomości