Lewandowski odrzucił propozycję polskiego rządu

Aktualizacja:

Robert Lewandowski dostał propozycję od polskiego rządu, który chciał, aby piłkarz Bayernu Monachium reprezentował Polskę podczas kwietniowych Targów Hanowerskich. Piłkarz jednak oferty nie podejmie. "Odbyły się wstępne rozmowy z jego menedżerem, który poinformował, że udział Pana Roberta Lewandowskiego w ceremonii otwarcia targów nie będzie możliwy ze względu na jego zobowiązania zawodowe" - informuje w odpowiedzi przesłanej tvn24bis.pl Ministerstwo Rozwoju.

Propozycja dla gwiazdora Bayernu Monachium oraz kapitana reprezentacji Polski w piłce nożnej kilka tygodni temu wyszła z Ministerstwa Rozwoju, którym zarządza wicepremier Mateusz Morawiecki - o czym pierwszy napisał serwis "Sportowe Fakty", informując, że Lewandowski miał być "twarzą" polskiej delegacji.

Polska będzie współautorem ceremonii otwarcia targów w Hanowerze, a obecnie trwają przygotowania oprawy tej uroczystości, która odbędzie się w dniach 24-28 kwietnia.

Jak wyjaśnia w odpowiedzi przesłanej tvn24bis.pl biuro prasowe Ministerstwa Rozwoju, "jedną z rozważanych koncepcji było zaangażowanie w to wydarzenie Pana Roberta Lewandowskiego, wybitnego polskiego sportowca, rozpoznawalnego nie tylko w Niemczech, ale na całym świecie".

"Odbyły się wstępne rozmowy z jego menedżerem, który poinformował, że udział Pana Roberta Lewandowskiego w ceremonii otwarcia targów nie będzie możliwy ze względu na jego zobowiązania zawodowe" - informuje tvn24bis.pl ministerstwo.

Jednocześnie podkreślono jednak, że "nie było rozmów o tym, jakoby Pan Robert Lewandowski miał zostać 'twarzą' polskiej delegacji czy też ambasadorem udziału Polski w targach Hannover Messe 2017".

Resort dodaje, że "nie ma też rozmów na ten temat z innymi osobami".

Targi Hanowerskie

Targi Hanowerskie (Hannover Messe) to międzynarodowe targi przemysłowe, które każdego roku odwiedzają setki tysięcy osób. W czasie imprezy swoje produkty i usługi prezentuje nawet 5 tys. wystawców.

Lewandowski jest kluczową postacią Bayernu Monachium, który gra spotkania co trzy dni. W okresie, kiedy odbywają się targi, Bayern rozegra dwa spotkania - 25 kwietnia w półfinale Pucharu Niemiec oraz 29 kwietnia w Bundeslidze.

Ile zarabia Robert Lewandowski? Zobacz materiał wideo z 22.09.2016:

Ile zarabia Robert Lewandowski?
Ile zarabia Robert Lewandowski? tvn24bis

Autor: msz,mb/gry / Źródło: sportowe fakty, tvn24bis.pl

Pozostałe wiadomości