Z kraju

Nowe pociągi do Zakopanego. Pojadą tylko na majówkę

Z kraju

Fakty TVN18.03.2017 | "Pytali mnie, dlaczego wchodzę do lokomotywy". Jedyna taka kobieta w Polsce

Planujesz podróż w góry na majówkę? Nową ofertę z tej okazji przygotowały Koleje Śląskie. Pociągiem "Giewont" z Katowic do Zakopanego będzie można pojechać za 30 złotych.

Pociąg do Zakopanego odjedzie z Katowic kwietnia o godzinie 7:18. Jak czytamy w komunikacie na stronie przewoźnika, po drodze zatrzyma się m.in. w Tychach, Pszczynie, Czechowicach Dziedzicach, Bielsku-Białej, Żywcu, Suchej Beskidzkiej, Chabówce i Nowym Targu. Do Zakopanego dotrze o godzinie 11:49, a o 14:58 wyruszy w drogę powrotną.

Kolejne kursy zaplanowane zostały na 3 maja. Wówczas pociąg odjedzie z Katowic o godzinie 9:20, do Zakopanego przyjedzie o 13:58, a trasę powrotną rozpocznie o 17:23.

Rozkład jazdy pociągu "Giewont"Koleje Śląskie

Jak kupić bilet

Koszt przejazdu "Giewontem" to 30 zł. Żeby dokonać zakupu biletu trzeba skorzystać z formularza rezerwacyjnego na stronie przewoźnika. Sprzedaż ruszyła 1 kwietnia o godz. 24, a liczba biletów jest ograniczona.

Jak czytamy w komunikacie, po zakończeniu procesu rezerwacji w ciągu 5 dni można zakupić bilet w Centrum Obsługi Pasażera na dworcu w Katowicach lub w kasie Kolei Śląskich w Bielsku-Białej.

Bilet zakupiony poprzez formularz rejestracyjny gwarantuje miejsce siedzące w pociągu. Po upływie 5 dni rezerwacja zostaje anulowana.

Jeśli w dniu odjazdu pociągu ciągle będą dostępne miejsca, możliwe będzie kupno biletu również w pociągu, w cenie 20 zł. Taki bilet nie gwarantuje jednak miejsca siedzącego.

Autor: mb/ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock