Cyfrowa rewolucja w Golfie – odkryj ją w wirtualnym salonie Volkswagena

Źródło:
Volkswagen
VolkswagenCyfrowa rewolucja w Golfie

Volkswagen Golf od lat wyznacza standardy w klasie kompaktowych samochodów. Ponad 35 milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie i niemal 5 dekad obecności na rynku. Wydawać by się mogło, że Golf nie może niczym zaskoczyć kierowców. Tymczasem w ósmej generacji tego modelu dokonała się prawdziwa cyfrowa rewolucja.

Na pierwszy rzut oka Golf jest jak… Golf. Wystarczy natomiast wsiąść za kierownicę, aby przekonać się, że nowa generacja nie jest tylko zwykłym odświeżeniem poprzedniego modelu. „Ósemka” zaskakuje innowacyjnością!

Cyfrowe centrum dowodzenia

Największa zmiana dotyczy deski rozdzielczej, która stała się multimedialnym centrum zarządzania nowym Golfem. Miejsce klasycznych zegarów zajął wielofunkcyjny wyświetlacz Digital Cockpit o przekątnej dziesięciu cali. O tym, co będzie pokazywał, od wersji Life, decyduje kierowca. Można na nim na przykład wyświetlać jednocześnie prędkościomierz i dużą mapę nawigacji. Jeśli wolimy bardziej klasyczne wskaźniki, to zobaczymy obrotomierz czy licznik kilometrów.

Digital Cockpit tworzy jedność z dotykowym ekranem umieszczonym na środku deski rozdzielczej – razem powstaje Innovision Cockpit. W sporym środkowym wyświetlaczu (wersja z radiem – 8 cali, a z nawigacją – 10 cali) drzemią spore możliwości. Przy jego pomocy obsługujemy m.in. klimatyzację, czy systemy audio. Ciekawą opcją jest też oświetlenie Ambient. W zależności od naszego nastroju wnętrze Golfa może przybrać barwę żywej czerwieni lub kojącej zieleni. Do wyboru jest aż 30 kolorów!

Poznaj model i skonfiguruj Nowego Golfa >>>

Cyfrowa rewolucja nie byłaby pełna bez harmonijnej współpracy samochodu ze smartfonami. Auto dobrze dogaduje się z popularnymi aplikacjami Android Auto, Apple CarPlay i MirrorLink. W nowym Golfie można też korzystać z cyfrowych usług i serwisów Volkswagena. Dzięki We Connect Plus możemy mieć pod ręką najważniejsze informacje na temat samochodu (np. sprawdzimy poziom paliwa), a smartfon – jeżeli nasze auto będzie wyposażone w system nawigacji satelitarnej Discover Pro – stanie się mobilnym kluczykiem otwierającym i uruchamiającym auto. W ramach We Connect Plus dostępna jest także usługa Online Traffic Info. Kierowcy niemal w czasie rzeczywistym dostają informacje o zakłóceniach komunikacyjnych. Dane o ruchu drogowym są pobierane online, co pomaga omijać korki. Podróż przebiega więc szybciej i bardziej komfortowo.

Poznaj Golfa w domowym zaciszu

Golfa, jak na prawdziwie cyfrowe auto przystało, możemy teraz dobrze poznać w wirtualnym salonie Volkswagena. Marka wprowadziła na rynek nowatorski projekt pod nazwą Volkswagen e-Home, dzięki któremu wybór nowego auta jest łatwiejszy i wygodniejszy.

Volkswagen e-Home to odpowiedź na potrzeby klientów, którzy przed ewentualną wizytą w salonie chcą przyjrzeć się bliżej wybranemu modelowi auta. Bez wychodzenia z domu można uzyskać spersonalizowaną, omówioną z ekspertem ofertę dotyczącą konkretnego modelu.

W czasie wideorozmowy z ekspertem Volkswagena mamy możliwość zadania tych samych pytań, na które chcielibyśmy uzyskać odpowiedź w salonie. Oprócz parametrów technicznych samochodu możemy też dowiedzieć się więcej na temat możliwości finansowania zakupu nowego auta, a także umówić się na jazdę testową.

Sprawdź aktualne promocje na Nowego Golfa >>>

Cyfrowa rewolucja w Golfie Volkswagen

W nowym Golfie dzieje się dużo. Warto poznać go bliżej, bez względu na to, czy wybierzemy wizytę w tradycyjnym salonie, czy też zdecydujemy się na wideorozmowę z ekspertem. Cyfrowa rewolucja dokonuje się tu na naszych oczach.

Źródło: Volkswagen

Źródło zdjęcia głównego: Volkswagen

Pozostałe wiadomości