Wkrótce nowe połączenia z lotniska Warszawa-Radom. "Pobijemy roczny rekord"

Autor:
mb/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
Horała o połączeniach z lotniska Warszawa-Radom
Horała o połączeniach z lotniska Warszawa-RadomTVN24
wideo 2/6
TVN24Horała o połączeniach z lotniska Warszawa-Radom

Lotnisko Warszawa-Radom do tej pory odprawiło ponad 8,5 tysiąca pasażerów - poinformowała TVN24 Biznes Anna Dermont, rzeczniczka prasowa Polskich Portów Lotniczych (PPL). Spółka jest zadowolona z wyników osiąganych przez port. Na początku czerwca z lotniska Warszawa-Radom ruszają kolejne połączenia - czarterowe i regularne.

Lotnisko Warszawa-Radom zostało uroczyście otwarte 27 kwietnia br. Anna Dermont, rzeczniczka prasowa Polskich Portów Lotniczych poinformowała TVN24 Biznes, że od 27 kwietnia do 28 maja z portu na południu Mazowsza skorzystało 8549 pasażerów. Spółka PPL zarządza lotniskiem Warszawa-Radom.

Przedstawiciele Polskich Portów Lotniczych są "zadowoleni z wyników osiąganych przez lotnisko Warszawa-Radom". - W okresie od 27.04-28.05 z lotniska skorzystało ponad 8500 pasażerów. Warto podkreślić, że w ostatnim roku funkcjonowania - w 2016 roku - port odprawił około 9700 osób. Zatem możemy się spodziewać, że w najbliższy weekend, po niewiele ponad miesiącu, pobijemy ten roczny rekord, a już na początku czerwca ruszają kolejne rejsy - czarterowe i regularne - wskazała Dermont.

Lotnisko Warszawa-Radom - połączenia

Rzeczniczka PPL podała przy tym kierunki, które zgodnie z planem, od czerwca mają wystartować z lotniska Warszawa-Radom:

  • Antalya - 3 czerwca,
  • Tirana - 11 czerwca,
  • Preweza - 16 czerwca,
  • Warna - 20 czerwca.

Jedynym przewoźnikiem regularnym obecnym w porcie są Polskie Linie Lotnicze LOT. Narodowy przewoźnik oferuje regularne połączenia z Radomia do Paryża, Rzymu, Prewezy, Tirany i Warny. Loty czarterowe do Antalyi ma w swojej ofercie Enter Air. Wypoczynek wakacyjny z wylotem z południa Mazowsza organizują także biura podróży: Coral Travel, Greckie Podróże, Itaka, Nekera, Rainbow, Rego-Bis, Sun and Fun Holidays czy TUI.

Spółka PPL ma jednak nadzieję, że niedługo będzie mogła poinformować o nowych połączeniach z lotniska Warszawa-Radom. - Nieustannie prowadzimy rozmowy z nowymi przewoźnikami. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli poinformować o nowościach - podkreśliła Anna Dermont. Nie podała przy tym, z którymi liniami lotniczymi są prowadzone rozmowy, ani na jakim są etapie.

Czytaj także: Tylko jedna regularna linia lata z Radomia. Dlaczego inni przewoźnicy mówią "nie"

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej oraz pełnomocnik rządu do spraw CPK Marcin Horała poinformował niedawno w odpowiedzi na interpelację poselską, że "aby lotnisko zaczęło przynosić zyski, liczba odprawionych pasażerów w ciągu jednego miesiąca powinna przekraczać 80 tysięcy".

Z informacji podanych przez wiceszefa MFiPR wynika, że lotnisko Warszawa-Radom ma zacząć przynosić zyski od 2028 roku. "Według prognoz finansowych PPL S.A. dotyczących Lotniska Warszawa-Radom, zysk EBITDA zacznie być generowany od roku 2028" - mogliśmy przeczytać w odpowiedzi na interpelację.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości