Tesla szykuje niespodziankę. Elon Musk pokaże nowy produkt

Tech

CC BY SA Wikipedia, FlickrElon Musk szykuje niespodziankę

Już w poniedziałek koncern motoryzacyjny Tesla, który produkuje elektryczne auta zaprezentuje nowy produkt. Co to takiego? Trudno powiedzieć, bo Elon Musk w lakonicznym wpisie na Twitterze napisał tylko, że będzie to coś, czego nikt nie oczekuje.

Elon Musk ogłosił na Twitterze, że 17 października Tesla pokaże nowy produkt, którego nikt się nie spodziewa. Eksperci branży motoryzacyjnej od kilku dni zachodzą w głowę co na myśli ma wizjoner.

Co pokaże Tesla?

Jedną z możliwości jest zaprezentowanie przez koncern nowej wersji systemu autonomicznej jazdy, czyli Autopilot 2.0. Branża oczekuje zmian w tym coraz bardziej kontrowersyjnym projekcie, bo po wypadku z udziałem pojazdu, który sam się prowadzi pojawiły się pytania o bezpieczeństwo takiego rozwiązania.

Innym scenariuszem jest zapowiadana już premiera nowej wersji Modelu 3. Całkiem możliwe, że koncern przedstawi zdjęcia nowego auta lub też cały samochód. Możliwe też, że po prostu poznamy specyfikacji pojazdu, czy też opcji jego wyposażenia.

Pionier rynku

Koncern Tesla to amerykańskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne, które zajmuje się produkcją aut elektrycznych. Jego prezesem jest Elon Musk, który uważany jest za wizjonera nie tylko rynku motoryzacyjnego, ale i lotów kosmicznych.

Tesla Model S pobił rekord prędkości w wyścigu Pikes Peak. Zobacz materiał wideo:

Tesla Model S bije rekord w wyścigu Pikes PeakFacebook - GO PUCK

Autor: msz/gry / Źródło: CNN Money

Źródło zdjęcia głównego: CC BY SA Wikipedia, Flickr