Tech

Google pokazał pierwszy w pełni funkcjonalny prototyp samoprowadzącego się auta

Tech

GoogleTak wygląda prototyp samoprowadzącego się auta Google

Koncern Google ogłosił, że od podstaw zbudował prototyp samoprowadzącego się samochodu, którego projekt pokazał w maju tego roku. Według najnowszych informacji testy pojazdu odbędą się w święta.

Technologiczny gigant zaprezentował pierwsze, w pełni funkcjonalne samoprowadzące się auto. To zbudowany od podstaw prototyp, którego testy mają odbyć się w trakcie świąt.

Gotów do testów

“Dziś rozpakowujemy najlepszy prezent na święta jaki możemy sobie wyobrazić. To pierwsza prawdziwie nasza konstrukcja i prototyp pojazdu” - napisali przedstawiciele Google w poście na oficjalnym blogu. Inżynierowie Google ogłosili, że pojazd powstawał od podstaw od maja, kiedy to zaprezentowano projekt i plan budowy samoprowadzących się pojazdów. “Wcześniejsza wersja nie miała nawet prawdziwych reflektorów. W nowej testowaliśmy m.in. system sterowania, hamulce, wewnętrzny komputer, czy czujniki" - wymieniają inżynierowie Google'a.

"Dotąd każdy system był testowany oddzielnie. Teraz musimy połączyć wszystkie systemy ze sobą i umieścić je w środku, aby maszyna była w pełni funkcjonalna, a nasz pierwszy kompletny prototyp samoprowadzącego się pojazdu był gotowy do testów” - czytamy na blogu Google.

Na ulicach Kalifornii

Firma ogłosiła również, że testy pojazdu obędą się w czasie świąt na torze w Kalifornii. “Mamy nadzieję, że spotkamy się również na ulicach północnej Kalifornii jeszcze w tym roku. Oczywiście nasi kierowcy dla bezpieczeństwa będą nadzorować pojazd, w razie potrzeby wykorzystując ręczne sterowanie” - informuje Google.

Autor: msz//bgr / Źródło: tvn24bis.pl, Time

Źródło zdjęcia głównego: Google

Pozostałe wiadomości