Pamiętasz tę firmę? Powraca i tym urządzeniem znów chce zdobyć rynek

Tech

KodakKodak Ektra obecnie jest dostępny w Wielkiej Brytanii

Kodak nie przestaje zadziwiać. Znany producent aparatów fotograficznych i akcesoriów do nich w ciągu zaledwie kilku miesięcy wypuszcza na rynek swojego drugiego smartfona. Kodak Ektra, bo tak nazwano model, pojawił się w sprzedaży w czwartek.

Urządzenie jest obecnie dostępne w Wielkiej Brytanii, w najbliższych miesiącach pojawi się także w Stanach Zjednoczonych. Jego cena to 550 dolarów, czyli ok. 2180 zł.

Co w środku

Kodak Ektra oferuje tylny aparat o rozdzielczości 21 MP. I jak wskazuje CNN Money, to zdecydowanie więcej niż w przypadku standardowych smartfonów, których aparaty najczęściej dysponują mocą 12 megapikseli. To także więcej niż w przypadku nowego iPhone'a 7.

Na uwagę zasługuje także przedni aparat (tzw. selfie) o rozdzielczości 13 MP.

Urządzenie zaprojektowano w stylu retro, przez co swym wyglądem przypomina stary aparat Kodaka. Do smartfona można zresztą za 70 dolarów dokupić skórzane etui, które sprawia, że można z niego korzystać jak z tradycyjnego aparatu. Ektra oferuje duży obiektyw f/2.0 z zakrzywioną krawędzią, co sprawia, że łatwiej jest go utrzymać.

Telefon posiada 32 GB miejsca, co sprawia, że na urządzeniu zmieści się sporo zdjęć. Dodatkowo, Kodak współpracuje z taką aplikacją jak Snapseed, która ułatwia edytowanie zdjęć z pozycji smartfona.

Urządzenie pracuje na systemie Android 6.0 Marshmallow. Na razie nie wiadomo jednak, czy użytkownicy będą mogli dokonać aktualizacji do najnowszej wersji systemu - Android 7.0 Nugat.

Premierowy smartfon

Przypomnijmy, że pierwszy smartfon Kodaka nazywa się IM5 i do sprzedaży w Europie trafił stosunkowo niedawno, bo dopiero w połowie tego roku. Sprzęt wyposażony był w 5-calowy ekran HD, 8-rdzeniowy procesor oraz 13 Mpix aparat fotograficzny. Telefon miał rywalizować z urządzeniami ze średniej półki.

Wydaje się, że wejście na rynek smartfonów, to próba powrotu amerykańskiego koncernu do grona liczących się producentów technologicznych. Po latach produkowania aparatów fotograficznych, Kodak wreszcie poszedł z duchem czasu i zaczyna wykorzystywać swój potencjał. A że ma swoje atuty w postaci świetnych zdjęć, nie trzeba nikogo o tym przekonywać.

Czy Ektra przekona do siebie użytkowników innych smartfonów? Odpowiedź na to pytanie poznamy podczas prezentacji pierwszych wyników sprzedaży.

Ranking najlepszych aplikacji. Zobacz materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS (23.10.2016):

Autor: mb/gry / Źródło: CNN Money

Źródło zdjęcia głównego: Kodak