Szef SpaceX pokazał kosmiczny skafander przyszłości

TVN24 Biznes


Amerykański miliarder Elon Musk opublikował w sieci pierwsze oficjalne zdjęcie skafandra kosmicznego SpaceX, przeznaczonego dla astronautów. "Połączenie estetyki i funkcjonalności było niezwykle trudne" - napisał.

Musk udostępnił zdjęcie na Instagramie. W opisie podkreślił, że na zdjęciu widać prawdziwy skafander, a nie atrapę.

Kosmiczny kombinezon

Jak dodał "połączenie estetyki i funkcjonalności było niezwykle trudne". Szef SpaceX napisał również, że skafander poddano już testowi na podwójne ciśnienie próżniowe.

Kombinezon nie nadaje się jednak do użycia podczas kosmicznych spacerów.

W lutym bieżącego roku Musk zapowiedział, że pod koniec 2018 roku jrgo firma SpaceX wyśle w podróż dookoła Księżyca parę kosmicznych turystów. Kapsuła Dragon 2 zostanie wyniesiona przy pomocy rakiety Falcon Heavy z Centrum Kosmicznego imienia Johna F. Kennedy’ego na przylądku Canaveral. Statek kosmiczny zabierze dwóch turystów w pobliże Księżyca, okrąży go i zabierze z powrotem na Ziemię. Cały lot ma trwać około tygodnia. Będzie to pierwszy lot z turystami w pobliże Księżyca. Pierwszym w historii turystą w kosmicznej przestrzeni był amerykański miliarder Dennis Tito, który w 2001 r. przez ponad tydzień znajdował się na orbicie. Za ten lot zapłacił Rosjanom 20 milionów dolarów.

Autor: tol/ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Instagram