WallStreet w Karpaczu. Inwestorzy rozmawiają o przyszłości rynku

Najnowsze

TVN24 Biznes i ŚwiatW Karpaczu jest reporter TVN24 Biznes i Świat

Warszawska giełda przeniosła się na trzy dni do Karpacza. Trwa tam forum uczestników rynku kapitałowego WallStreet 2014. Wśród poruszanych tematów - przyszłość parkietu i to, kto pokieruje warszawską giełdą. TVN24 Biznes i Świat objęła patronat medialny nad imprezą.

Podczas forum w Karpaczu spotkali się prezesi giełdowych spółek i maklerzy. Bohaterem tegorocznego wydania stał się wiceminister skarbu państwa Paweł Tamborski, który złożył rezygnację ze stanowiska, ponieważ chce być nowym prezesem giełdy.

Jak informuje reporter TVN24 Biznes i Świat Dominik Cierpioł, o tej kandydaturze bardzo dużo mówi się w kuluarach forum. Kadencja obecnego prezesa Adama Maciejewskiego kończy się pod koniec czerwca.

Panele, dyskusje, goście specjalni

W konferencji, która rozpoczęła się 6 czerwca bierze udział blisko tysiąc uczestników, przedstawiciele ponad stu spółek giełdowych. Czeka na nich łącznie 20 wykładów, trzy panele dyskusyjne.

Organizatorem konferencji WallStreet jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII). Stowarzyszenie jest największą organizacją zrzeszającą inwestorów giełdowych w Polsce. Działa od 1999 roku i należy do europejskich organizacji inwestorskich Euroshareholders i Euroinvestors oraz Światowej Federacji Inwestorów WFIC.

SII zrzesza obecnie ponad 95 tys. członków. Liczba ta ciągle rośnie z racji nieprzerwanego zapotrzebowania inwestorów na wszechstronne wsparcie w funkcjonowaniu na rynku kapitałowym.

Autor: mn//gry/kwoj / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: sii.org.pl