Stocznie już prawie sprzedane

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Stocznie czekają na decyzje właściciela

- W czwartek zostały podpisane umowy sprzedaży części majątku stoczni Gdynia i Szczecin z firmą Stichting Particulier Fonds Greenrights działająca w imieniu spółki United International Trust N.V.- poinformowała Agencja Rozwoju Przemysłu. Reszta umów ma zostać podpisana w piątek.

ARP sprzedała podzielony na części majątek obu stoczni w maju w 31 aukcjach. Stichting Particulier Fonds Greenrights wylicytowała w imieniu UIT części majątku stoczni Gdynia za którą zapłaci 270 mln zł netto i części majątku stoczni Szczecin za ponad 94 mln zł netto.

Jak poinformowała ARP podpisane umowy wejdą w życie po przeprowadzeniu całej formalnej procedury administracyjnej.

Wszyscy czekają na konkrety

Skarb Państwa, w imieniu którego ARP sprzedawała stocznie, liczy, że nowy inwestor, dość tajemniczy jak na razie, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami będzie kontynuował budowę statków w obu zakładach. O swoich ostatecznych decyzjach UIT ma poinformować wkrótce.

- Podpisane umowy stanowią kolejny ważny krok w kierunku zapewnienia jak największej liczby miejsc pracy w Stoczni Gdynia SA i Stoczni Szczecińskiej Nowa Sp. z o.o. Główny inwestor, który zakupił kluczowe składniki majątku obu stoczni nadal deklaruje kontynuowanie budowy statków, co więcej zamierza również prowadzić równolegle inną działalność – powiedział Wojciech Dąbrowski, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu SA. - W najbliższym czasie inwestor przeprowadzi rozmowy z aktualnymi zarządami stoczni, aby ustalić formułę dalszego zarządzania posiadanym majątkiem – dodał Wojciech Dąbrowski.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24