Najnowsze

Ruszają "Biznesowe Oscary". Do końca stycznia - zgłaszanie kandydatur

Najnowsze


Startuje III edycja konkursu o Nagrodę Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, zwanej też "Biznesowymi Oscarami". - Poszukujemy ludzi wyjątkowych, którzy mogą inspirować innych. Tak jak robił to mój mąż – mówi Aldona Wejchert, członkini Kapituły. Zwycięzców w trzech kategoriach - "Sukces", "Wizja i innowacje" oraz "Działalność społeczna" - poznamy 15 maja 2014 r.

Kandydatów do nagrody, do końca stycznia 2014 r. będzie zgłaszać ponad 500 opiniotwórczych instytucji - banków, firm doradczych, jednostek samorządowych i naukowych oraz mediów. Następnie 20-osobowa Kapituła Nagrody wyłoni trzech nominowanych w każdej z kategorii.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali 15 maja 2014 roku, która, jak co roku, będzie transmitowana na żywo przez telewizję TVN24. Każdy z laureatów otrzyma po 100 tys. zł.

- Chcemy, aby idea przedsiębiorczości była powszechna, a zwycięzcy nagrody stali się z czasem tak popularni, jak gwiazdy sportu czy ekranu. Aby swoją pracą i jej efektami skłaniali do naśladowania - szczególnie młodsze pokolenie - wyjaśnia Dariusz Mioduski, Przewodniczący Kapituły Nagrody i Wiceprezes Polskiej Rady Biznesu.

Wyjątkowi i inspirujący ludzie

Wśród laureatów z poprzednich lat znaleźli się ludzie, osiągający sukcesy na różnych polach. Wśród nich są np. prof. Paweł Buszman - kardiolog i biznesmen, ks. Jacek Stryczek - inicjator akcji "Szlachetna Paczka", Wojciech Inglot - twórca kosmetyków Inglot, Wojciech Sobieraj - prezes Alior Banku czy Adam Kiciński - twórca sukcesu polskiej gry komputerowej "Wiedźmin". - Poszukujemy ludzi wyjątkowych, którzy mogą inspirować innych. Tak jak robił to mój mąż - podkreśla Aldona Wejchert, członkini Kapituły i żona zmarłego w 2009 roku Jana Wejcherta.

Mioduski dodaje: - Szukamy ludzi, którzy pokazują dobitnie, że mimo problemów, barier, przeciwności losu można osiągać swoje cele. Przedsiębiorczość to nie tylko biznes. To postawa ludzi, wyznających te same wartości - w życiu, pracy zawodowej, działalności samorządowej, naukowej, kulturalnej czy społecznej. To życiowa odwaga, otwartość na innych ludzi, chęć tworzenia, dzielenia się, pokonywania własnych słabości. To postawa zasługująca na uznanie i promocję. Jak piszą twórcy nagrody, jej celem jest "(...) promocja niezwykłych osiągnięć i sylwetek laureatów, a przez to dostarczanie motywacji i energii do działania przedsiębiorcom, aktywnym zawodowo Polakom, młodemu pokoleniu. Celem jej przyznawania jest również promocja przedsiębiorczości i pracy jako ważnych, istotnych aktywności w życiu człowieka - wartości samych w sobie."

Dariusz Mioduski
Dariusz Mioduskitvn24

Dyrektor Teatru Narodowego i członek Kapituły Waldemar Dąbrowski dodaje: - Sukces jest energią. Sukces twój może być źródłem mojej satysfakcji i mobilizacji do działania zakończonego dobrym rezultatem, a to w sumie sprawi, że będziemy lepiej, mądrzej i godniej żyli.

"Wierzyć. Działać. Dawać."

- Motto Nagrody ujęte w słowa "Wierzyć. Działać. Dawać." opisuje stosunek Jana Wejcherta do pracy i życia. Był to człowiek wielkiej pasji i wiary. Powtarzał, że ma wielkie szczęście lubić swoją pracę. Ciężko pracował na swoje sukcesy, które nie przychodziły łatwo - mówi Aldona Wejchert.

- Dzielił się na wiele sposobów: zarażał partnerów i współpracowników entuzjazmem, dzielił się pomysłami i wolnością w zakresie ich realizacji, odpowiedzialnością za efekty. Dzielił się także owocami swej pracy - często bez rozgłosu i poklasku. Tacy właśnie są laureaci tej Nagrody - dodaje wdowa po współzałożycielu i prezydencie Grupy ITI.

WIĘCEJ O JANIE WEJCHERCIE

Autor: jed//kdj / Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości