Producent zaskoczony świetnym wynikiem sprzedaży PlayStation4

Najnowsze


Ponad pięć milionów egzemplarzy PlayStation 4 sprzedało Sony od listopadowej premiery konsoli. To wynik powyżej oczekiwań samego koncernu, który spodziewał się, że tyle urządzeń sprzeda do końca marca.

PS4 to pierwsza konsola Sony od siedmiu lat. Jest m.in. zintegrowana z mediami społecznościowymi, umożliwia także zabawę w momencie ściągania gry. Już w czasie premiery okazała się prawdziwym hitem. Tylko w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie, w ciągu 24 godzin ponad milion jej egzemplarzy.

Do 8 lutego nabywców znalazło w sumie 5,3 mln tych urządzeń.

Kolejna premiera

Co więcej, konsola ta radzi sobie znacznie lepiej niż konkurenci. Microsoft sprzedał o połowę mniej egzemplarzy Xbox One, który zadebiutował w podobnym okresie. Na szarym końcu jest WiiU od Nintendo. Przez cały ubiegły rok sprzedano 2,8 mln tych urządzeń.

Ale to z pewnością nie koniec dobrych wiadomości dla Sony. Dziś bowiem koncern ruszył ze sprzedażą PS4 na rodzimym rynku.

Mimo tak świetnych wyników, japoński producent elektroniki spodziewa się w tym roku podatkowym straty netto w wysokości 110 mld jenów (1,1 mld dolarów). Wszystko z powodu restrukturyzacji w dziale komputerów osobistych.

Autor: rf, msz/klim/ / Źródło: X-News / CNN