Najnowsze

Lipsk czeka na Polaków. Na razie 12 tys. miejsc pracy, będzie więcej

Najnowsze

 
sxc.huPolscy specjaliści są poszukiwani na niemieckim rynku pracy

W Lipsku i okolicach na specjalistów z Polski czeka obecnie 12 tys. ofert pracy - pisze "Deutsche Welle". I dodaje, że polskim odcinku autostrady A2 organizacja rozwoju gospodarczego zachęca na plakatach Polaków do podejmowania pracy na wschodzie Niemiec.

"DW" informuje, że do 2030 roku w Lipsku potrzebnych będzie 87 tys. specjalistów. Region ten oferuje pracę przede wszystkim informatykom, programistom, mechatronikom i inżynierom budowy maszyn. Akcja promocyjna prowadzona jest na odcinku autostrady A2 między Berlinem a Warszawą. Miasto wiele sobie obiecuje po tej akcji - pisze "Deutsche Welle". Obecnie ofert pracy jest 12 tys. O pracy informuje portal organizacji rozwoju gospodarczego w Lipsku InvestRegionLeipzig.

Emigranci z Polski

Jak podał ostatnio Niemiecki Urząd Statystyczny, w zeszłym roku do Niemiec wyemigrowało 189 tys. Polaków. Po uwzględnieniu osób, które w tym czasie wyjechały z Niemiec, okazuje się, że liczba naszych rodaków zwiększyła się o 72 tys. Polacy stanowią najliczniejsza grupę imigrantów - wynika z tymczasowych danych opublikowanych w czwartek przez Destatis. Liczba wszystkich imigrantów, którzy w zeszłym roku osiedlili się w Niemczech, przekroczyła 1,2 mln, osiągając najwyższy poziom od 20 lat. Po odliczeniu osób, które wyjechały z Niemiec, saldo dodatnie wynosi 437 tys. i jest także najwyższą liczbą od 1993 roku.

Niemiecka gospodarka przyspiesza
Niemiecka gospodarka przyspieszaTVN24 BiS/Reuters

Autor: mn/klim/ / Źródło: Deusche Welle, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu

Pozostałe wiadomości