Koniec zdzierstwa na pseudo- autostradach?

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESPłacić? Tak, jeśli jest za co

Bezprecedensowy wyrok krakowskiego sądu uniewinniający kierowcę, który odmówił opłaty za przejazd remontowanym odcinkiem autostrady A4 może być pierwszym krokiem do zmiany prawa i niższych cen. Rzecznik GDDKiA powiedział, że Dyrekcja przygotowuje specjalną rekomendację w sprawie jakości usług na płatnych autostradach.

- Ten wyrok pozwoli nam uregulować sprawę opłat, tak aby były adekwatne do usługi - mówi w TVN CNBC Biznes Andrzej Maciejewski, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. I dodaje, że Dyrekcja już pracuje nad specjalną rekomendacją. - Trzeba będzie wypracować taki model, żeby można było zachować taki koszt, który musi ponieść klient w stosunku do usługi, czy też produktu, który on otrzymuje - powiedział Maciejwski.

Dodał, że GDDKiA czeka na pisemne uzasadnienie wyroku sądu w Krakowie i na jego podstawie stworzy ostateczną wersję rekomendacji zmian w prawie dotyczących koncesjonariuszy autostrad, którą przedstawi ministrowi infrastruktury.

W środę sąd drugiej instancji przyznał rację kierowcy, który po przejechaniu autostradą A4 odmówił opłacenia na bramce wyjazdowej drugiej połowy należnej kwoty. Kierowca poczuł się rozczarowany jakością oferowanych mu usług, bo 50-kilometrowy odcinek autostrady pokonywał ponad godzinę.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES