- Nauczyciele i nauczycielki są bardzo kreatywni. Chcemy przekazać naszą dobrą energię dalej w świat - powiedziała organizatorka akcji "Nauczyciele szyją dla WOŚP" Marka Florkiewcz-Borkowska. Jak mówiła, "Pożeracze Smutków Giganty" to pluszaki, które są towarzyszami zarówno w trudnych momentach, jak i w chwilach radości.
TVN WARNER BROS. DISCOVERY PO RAZ 9. JEST GŁÓWNYM PARTNEREM MEDIALNYM FINAŁU WOŚP
Trwa 33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już po raz czwarty pod przewodnictwem Marty Florkiewicz-Borkowskiej nauczycielki i nauczyciele z całej Polski szyją "Pożeraczy Smutków Giganty". - Pożeracze Smutków to są pluszaki, poduszko-stwory. Kolorowe, mięciutkie i do przytulania. Tacy towarzysze w trudnych momentach, ale również w chwilach radości - opisała.
Wyjaśniła, że dzieje się to w ramach akcji "Nauczyciele Szyją dla WOŚP". - Szyjemy tutaj dobro - dodała Florkiewicz-Borkowska.
"Chcemy przekazać naszą dobrą energię dalej w świat"
- Wczoraj cały dzień szyliśmy pluszaki w Warszawie, ale oprócz tego nauczyciele z całej Polski szyją "Pożeracze Smutków Giganty" - powiedziała.
Potwierdziła przy tym, że zaangażowane w akcję osoby same wymyślają projekty pluszaków. - Inspirujemy się rysunkami, trendami, książkami, ale również naszą wyobraźnią - przyznała.
- Szyją również nauczyciele, czyli faceci. Nauczyciele i nauczycielki są bardzo kreatywni, są bardzo pozytywnymi ludźmi. Chcemy przekazać naszą dobrą energię dalej w świat. Licytujcie i wspierajcie naszą akcję! - zaapelowała. Wskazała również, że pluszaki trafiają do domów dziecka, domów starości, opieki, ale także do zwykłych osób, które "po prostu chcą mieć kolorowego Pożeracza".
WOŚP 2025. Letnia zadyma w środku zimy
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra od 1993 roku. Od 32 lat Fundacja WOŚP - dzięki jednodniowym zbiórkom publicznym, które nazywane są Finałami - wspiera polski system opieki zdrowotnej: kupuje najnowocześniejszy sprzęt medyczny dla szpitali, prowadzi osiem ogólnopolskich programów medycznych, realizuje program edukacyjny oraz promuje zdrowy tryb życia i działania profilaktyczne.
W ciągu 32 Finałów WOŚP zebrała blisko 2,3 miliarda złotych, które przeznaczono na zakup 74,5 tysiąca najróżniejszych urządzeń medycznych. Podczas większości Finałów Orkiestra grała, aby poprawić jakość opieki medycznej dla dzieci. Ale nie tylko. Fundacja między innymi w ubiegłych dwóch latach prowadziła zbiórki również na rzecz osób dorosłych: w 2023 roku na walkę z sepsą, a w 2024 roku - na leczenie chorób płuc.
Motywem przewodnim 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest bezpieczeństwo i zdrowie dzieci, a towarzyszy mu hasło: "Gramy na zdrowie!". Zebrane środki przeznaczone zostaną na potrzeby hematologii i onkologii dziecięcej.
33. Finał WOŚP odbywa się w niedzielę, 26 stycznia, ale część tradycyjnych inicjatyw - jak na przykład warszawski Bieg "Policz się z cukrzycą!" - zorganizowana została w sobotę 25 stycznia. Wszystkie najważniejsze wydarzenia można śledzić na antenach TVN24, TVN, TTV, w serwisach MAX, Player.pl, TVN24 GO oraz w portalu tvn24.pl.
Źródło: TVN24
Źródło zdjęcia głównego: TVN24