Kupiona za 700 złotych, zarobiła już 200 tysięcy. I po raz 25. wraca na aukcję

Źródło:
tvn24.pl
Skoda zarobiła dla WOŚP ponad 200 tysięcy złotych
Skoda zarobiła dla WOŚP ponad 200 tysięcy złotychTVN24
wideo 2/6
Skoda zarobiła dla WOŚP ponad 200 tysięcy złotychTVN24

Zasady są proste: szczęśliwy nabywca zabytkowej skody przez rok może się nią chwalić, a po upływie tego czasu samochód wraca do pana Marka, który wykonuje przegląd i ponownie wystawia pojazd na licytację. W ten sposób przez 25 lat skoda octavia zebrała dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ponad 200 tysięcy złotych.

TVN WARNER BROS. DISCOVERY PO RAZ 9. JEST GŁÓWNYM PARTNEREM MEDIALNYM FINAŁU WOŚP

Pan Marek Adamczak z Kielc na 63-letni dziś pojazd trafił przypadkiem. - Kocham stare samochody, bo one mają duszę. To była zima 25 lat temu, dwóch panów ją spychało z drogi w nocy. Zapytałem, czy jest do sprzedania i okazało się, że tak - relacjonuje mężczyzna. Po krótkich negocjacjach pan Marek, biedniejszy o 700 złotych, stał się właścicielem skody.

Okazało się, że sam nie do końca wie, co z nowym nabytkiem zrobić. Zbliżała się jednak licytacja dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pan Marek zdecydował się wystawić samochód. Wówczas, jak wspomina, cena skody osiągnęła 10 tysięcy złotych. - Stwierdziłem, że można na niej zarabiać i co roku ją wystawiać - wspomina mężczyzna.

"Zabytek i trochę unikat"

Dlatego skoda co roku zmienia właściciela. - Kto ją wylicytuje, przez rok trzyma ją przed domem lub przed firmą. Pokazuje, że wyłożył za to jakieś pieniążki. A przed końcem roku ją oddaje, my ją odpalamy, robimy przegląd i znowu ją wystawiamy - tłumaczy pan Marek. Jak dodaje, skoda ma 63 lata, i według niego może być wystawania przez kolejnych 30.

- To zabytkowy samochód i trochę unikat. Jeździ bez problemów, trzeba trochę przejrzeć hamulce, silnik jest już podregulowany, nie ma żadnych problemów z odpaleniem, a gdyby były, to bardzo łatwo się ją odpala z korby – zachwala właściciel.

Czytaj też: WOŚP 2025. Aukcje dziennikarzy i gwiazd TVN Warner Bros. Discovery

Licytacja skody odbędzie się 26 stycznia o 17 w Domu Środowisk Twórczych Pałac T. Zielińskiego przy ul. Zamkowej 5 w Kielcach.

WOŚP 2025. Letnia zadyma w środku zimy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra od 1993 roku. Od 32 lat Fundacja WOŚP, dzięki jednodniowym zbiórkom publicznym, które nazywane są Finałami - wspiera polski system opieki zdrowotnej: kupuje najnowocześniejszy sprzęt medyczny dla szpitali, prowadzi osiem ogólnopolskich programów medycznych, realizuje program edukacyjny oraz promuje zdrowy tryb życia i działania profilaktyczne.

W ciągu 32 Finałów WOŚP zebrała blisko 2,3 miliarda złotych, które przeznaczono na zakup 74,5 tysiąca najróżniejszych urządzeń medycznych. Podczas większości Finałów Orkiestra grała, aby poprawić jakość opieki medycznej dla dzieci. Ale nie tylko. Fundacja między innymi w ubiegłych dwóch latach prowadziła zbiórki również na rzecz osób dorosłych: w 2023 roku na walkę z sepsą, a w 2024 roku - na leczenie chorób płuc.

Motywem przewodnim 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest bezpieczeństwo i zdrowie dzieci, a towarzyszy mu hasło: "Gramy na zdrowie!". Zebrane środki przeznaczone zostaną na potrzeby hematologii i onkologii dziecięcej. 

33. Finał WOŚP odbywa się w niedzielę, 26 stycznia, ale część tradycyjnych inicjatyw - jak na przykład warszawski Bieg "Policz się z cukrzycą!" - zorganizowana została sobotę, 25 stycznia. Wszystkie najważniejsze wydarzenia będzie można śledzić na antenach TVN24, TVN, TTV, w serwisach MAX, Player.pl, TVN24 GO oraz w portalu tvn24.pl. 

 SPRAWDŹ TAKŻE SPECJALNY SERWIS: WOŚP 2025 W TVN24

Autorka/Autor:wini/PKoz

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Prezydent USA Donald Trump w pierwszą podróż zagraniczną uda się do Arabii Saudyjskiej, a także do Kataru i być może innych państw regionu. Jak stwierdził, wyboru dokonał ze względu na obietnicę saudyjskich inwestycji w Stanach Zjednoczonych.

To tam Trump pojedzie w pierwszą podróż zagraniczną. Zdecydowały pieniądze

To tam Trump pojedzie w pierwszą podróż zagraniczną. Zdecydowały pieniądze

Źródło:
PAP

Rok po likwidacji obowiązkowych zadań domowych sprawdzamy, jak ich brak odmienił szkolną rzeczywistość. Kto się cieszy, a kto buntuje? Pytamy też ministrę edukacji Barbarę Nowacką, czy było warto. Bo twardych danych na ten temat nie ma.

Szkoła bez zadań domowych. A w niej: kartkówki, projekty, zadania "doskonalące" i "wyzwania"

Szkoła bez zadań domowych. A w niej: kartkówki, projekty, zadania "doskonalące" i "wyzwania"

Źródło:
tvn24.pl