Jurek Owsiak otworzył 31. Finał WOŚP. "Trzy, dwa, jeden, zero i start!"

Autor:
ads
Źródło:
TVN24
Jurek Owsiak otworzył 31. Finał
Jurek Owsiak otworzył 31. FinałTVN24
wideo 2/21
TVN24Jurek Owsiak otworzył 31. Finał

O godzinie 8.30 wystartował 31. Finał WOŚP. Otworzył go szef Orkiestry Jurek Owsiak. - Nasz polski duch, nasz uśmiech, nasza radość, której na co dzień czasem nam brakuje, teraz będzie z nami cały czas - mówił.

- Witamy całą Polskę, witamy cały świat, witamy wszystkich, którzy chcą dzisiaj być razem z nami. Będziemy z wami aż do późnych godzin wieczornych. Będziemy cały dzień ze sobą, aby pokazać, że my, Polacy, jesteśmy pełni energii, empatii, jesteśmy społeczeństwem obywatelskim, które potrafi pomagać sobie nawzajem - mówił Owsiak.

Jak dodał, "Finał to nasze przepiękne święto". - Nasz polski duch, nasz uśmiech, nasza radość, której na co dzień czasem nam brakuje, teraz będzie z nami cały czas - stwierdził.

Trzy, dwa, jeden, zero i start - wykrzyczał Owsiak, otwierając tym samym 31. Finał.

ZOBACZ SERWIS WOŚP W TVN24.PL

Owsiak: jest pięknie

- 31 lat temu, gdybyśmy wiedzieli, do jakiego momentu możemy dojść, to bym się przestraszył. Ogromne pieniądze, ogromny ruch, całkowicie oddolny. To jest najpiękniejsze. Jest pięknie - mówił później szef WOŚP w rozmowie z reporterami TVN24.

Sepsa nie wybiera

31. Finał odbywa się pod hasłem "Żyj zdrowo w zdrowym świecie". Zebrane środki zostaną przeznaczone na walkę z sepsą.

- Sepsa atakuje każdego, nie wybiera. To jak ukąszenie żmii, dzieje się nagle. Musimy być przygotowani na szybką diagnostykę, która będzie trwała kilka czy kilkanaście godzin. Potrzebne są pakiety dla pielęgniarzy i pielęgniarek, którzy mają w tym pierwszym rzucie możliwość rozpoznania, że to sepsa. Ale też urządzenia do laboratoriów, mega nowoczesne - powiedział Owsiak.

31. Finał WOŚP

Transmisja 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwa w niedzielę od godziny 6 do północy na antenie TVN24 i w TVN24 GO. Relację na żywo można też śledzić w portalu tvn24.pl.

Autor:ads

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Lucyna Lewandowska/WOŚP

Pozostałe wiadomości