TVN24 | WOŚP 2022

WOŚP 2022. Licytacja spotkania z grupą Mumio. "Możemy zagwarantować zrobienie totalnego bałaganu"

TVN24 | WOŚP 2022

Autor:
est/popi
Źródło:
TVN24
WOŚP 2022. Licytacja spotkania z grupą Mumio
WOŚP 2022. Licytacja spotkania z grupą Mumio TVN24
wideo 2/21
TVN24WOŚP 2022. Licytacja spotkania z grupą Mumio

Artyści jak co roku wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Są wśród nich tacy, którzy na licytację na rzecz fundacji Jurka Owsiaka przekazali to, co najcenniejsze, czyli swój czas. Wśród nich znalazła się także grupa Mumio. - Ponieważ improwizujemy zawsze, zarówno w spektaklach, jak i w życiu, to sądzę, że na spotkaniu z nami będzie dużo improwizacji. Jakieś elementy artystyczne i biesiadne, w zależności od tego, kto wykupi ten bon - powiedział Dariusz Basiński na antenie TVN24. - Bardzo dużo jest takich ofert, że artyści zrobią obiad lub posprzątają, a ja sobie pomyślałem, że jedyne, co my możemy zagwarantować, to zrobienie totalnego bałaganu temu, kto nas zaprosi. Ale to będzie naprawdę bardzo miły bałagan - zapewnił Jacek Borusiński. Dodał, że jeśli tylko sławne "kopytko" będzie w pobliżu, to na pewno zostanie wyciągnięte.

TVN GRUPA DISCOVERY JEST GOSPODARZEM I PARTNEREM 30. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

ZOBACZ SPECJALNY SERWIS #WOSPwTVN24

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna. W poprzednich 29 edycjach fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiego systemu ochrony zdrowia ponad półtora miliarda złotych, które przeznaczyła na zakup ponad 67 tysięcy urządzeń. W czasie ubiegłorocznego Finału zebrano blisko 211 milionów złotych, co jest najwyższą kwotą w historii organizacji.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to organizacja pozarządowa ciesząca się - według badań przygotowanych przez Grupę IQS i opublikowanych w styczniu 2021 roku - największym zaufaniem społecznym w Polsce. 84 proc. badanych wskazało, że ufa Fundacji WOŚP - w tym 52 proc. badanych określiło, że zdecydowanie ma zaufanie do Orkiestry, a 32 proc. - raczej ma zaufanie.

Autor:est/popi

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości