TVN24 | WOŚP 2022

WOŚP 2022. Licytacja śniadania z prowadzącymi Dzień Dobry TVN. "Będzie pysznie i zabawnie"

TVN24 | WOŚP 2022

Autor:
est/popi
Źródło:
TVN24
WOŚP 2022. Anna Kalczyńska zaprasza do licytacji śniadania z prowadzącymi Dzień Dobry TVN
WOŚP 2022. Anna Kalczyńska zaprasza do licytacji śniadania z prowadzącymi Dzień Dobry TVNTVN24
wideo 2/21
TVN24WOŚP 2022. Anna Kalczyńska zaprasza do licytacji śniadania z prowadzącymi Dzień Dobry TVN

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w niedzielę, a w Internecie cały czas trwają niezwykłe aukcje, z których dochód zostanie przekazany na wsparcie diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Jedną z propozycji jest niezwykłe śniadanie w gronie prowadzących program Dzień Dobry TVN. - Spotkamy się u Andrzeja Polana, który z radością wszedł w naszą inicjatywę. Jego restauracja w Warszawie jest do naszej dyspozycji, więc będzie pysznie, to na pewno. Będzie zabawnie, no bo będą Marcin Prokop i Dorota Wellman - mówiła Anna Kalczyńska. Dziennikarka dodała również, że inicjatywa aukcji powstała spontanicznie i dlatego, jeśli chodzi o dania śniadaniowe, będzie można dać "upust fantazji".

TVN GRUPA DISCOVERY JEST GOSPODARZEM I PARTNEREM 30. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

ZOBACZ SPECJALNY SERWIS #WOSPwTVN24

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna. W poprzednich 29 edycjach fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiego systemu ochrony zdrowia ponad półtora miliarda złotych, które przeznaczyła na zakup ponad 67 tysięcy urządzeń. W czasie ubiegłorocznego Finału zebrano blisko 211 milionów złotych, co jest najwyższą kwotą w historii organizacji.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to organizacja pozarządowa ciesząca się - według badań przygotowanych przez Grupę IQS i opublikowanych w styczniu 2021 roku - największym zaufaniem społecznym w Polsce. 84 proc. badanych wskazało, że ufa Fundacji WOŚP - w tym 52 proc. badanych określiło, że zdecydowanie ma zaufanie do Orkiestry, a 32 proc. - raczej ma zaufanie.

Autor:est/popi

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości